Rôzne

Zoznam OČKOVACÍCH centier v Trenčianskom kraji: Koľko vakcín sú schopní podať?

V súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou župa apeluje na ľudí, že ak sa chcete dať očkovať, môžete využiť jedno z očkovacích centier.

Ilustračný obrázok k článku Zoznam OČKOVACÍCH centier v Trenčianskom kraji: Koľko vakcín sú schopní podať?
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) je aktuálne k dispozícii 11 očkovacích centier. Za týždeň sú v nich zdravotníci schopní zaočkovať proti novému koronavírusu viac ako 10 000 ľudí.

Ako informoval predseda TSK Jaroslav Baška, okrem troch krajských nemocníc v Bojniciach, Považskej Bystrici a Myjave sa môžu obyvatelia zaočkovať aj vo Fakultnej nemocnici Trenčín, Nemocnici na okraji mesta v Partizánskom, Nemocnici Agel v Bánovciach nad Bebravou a Nemocnici s poliklinikou Ilava. Očkovanie zabezpečujú aj dve polikliniky v Trenčíne, jedna v Novom Meste nad Váhom a jedna v Dubnici nad Váhom.

„Týždenná kapacita v týchto centrách je viac ako 10 000 ľudí. Až v desiatich z nich sa môžu občania zaočkovať aj bez predchádzajúcej registrácie. V súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou apelujeme na ľudí, ktorí sa chcú dať zaočkovať, aby využili jedno z ponúkaných očkovacích centier,“ povedal Baška s tým, že v prípade vakcín od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna centrá očkujú aj treťou dávkou vakcíny.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM