Filip Chudý Rôzne Video

Základná škola Na dolinách v Trenčíne sa vynovila: Žiakov majú stále viac! VIDEO

Letné prázdniny využili školy v Trenčíne na úpravy. Základná škola na Dolinách vytvorila aj nové triedy. O školu má záujem viac detí ako v minulosti.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Základné školy v Trenčíne prešli počas leta rekonštrukciami. Pre zvýšený počet nových žiakov pripravili na ZŠ Na dolinách novú triedu s interaktívnou tabuľou, zrenovovali žiacke toalety, položili novú podlahu v jedálni a pribudli aj motivačné polepy na schodoch.

Podľa slov riaditeľky školy Anny Plachkej je v ich oblasti rapídna výstavba, preto im aj stúpa počet žiakov a pripravujú teda preto nové triedy. „Pre asi piatimi rokmi sme nemali ani 200 žiakov, teraz je ich viac ako 300. rodičia, ktorí sa sem prisťahovali, prihlásili deti aj do vyšších ročníkov, nie iba do prvej triedy,“ ozrejmila.

„Po dlhých rokoch máme teda viac tried v jednotlivých ročníkoch. Na prvom stupni sú po dve a dokonca sú tri prvácke triedy,“ povedala riaditeľka.

Ako ďalej uviedla, aj preto nanovo zrekonštruovali trakt školy, kde sa predtým neučilo, ale teraz tam budú pre deti komfortné podmienky.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto sa pripravuje škola na nový školský rok.

FOTO: Základná škola Na dolinách v Trenčíne sa cez prázdniny vynovila
8
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM