Webnoviny - Rôzne

Vytýčili pojednávanie o náhrade škody pre Pohodu

WEBNOVINY.SK

Pohoda 2009 Foto: SITA TRENČÍN 28. júla (WEBNOVINY) – Okresný súd v Trenčíne dnes vytýčil na 13. októbra pojednávanie v civilnom konaní medzi organizátormi hudobného festivalu Pohoda a majiteľmi stanu, ktorý sa vlani na festivale na trenčianskom letisku zrútil. Pád si vyžiadal dve obete a desiatky zranených. Súd ešte v novembri minulého roka vydal platobný rozkaz, podľa ktorého mali majitelia organizátorom zaplatiť 6 639 eur a ďalších 398 eur ako náhradu trov. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus, keďže spoločnosť Landauer-Weihnachtscircus GmbH podala včas odpor, bude súd vo veci rozhodovať na riadnom pojednávaní.

Spor, ktorý bude súd riešiť, je obchodnoprávny. V trestnej rovine sa vec ešte na súd nedostala. Polícia však už obvinila majiteľa stanu Jakoba B. Nemec bol obvinený zo všeobecného ohrozenia s trestnou sadzbou štyri až desať rokov. Organizátori napokon Pohodu napriek pôvodnému váhaniu zorganizovali aj tento rok. Zúčastnilo sa na nej 30-tisíc ľudí. Najväčší stan O2 Stage tento rok stavala renomovaná britská firma. Festival sa zaobišiel bez zranení.

Organizátori Pohody škodu vyčíslili ešte v auguste minulého roka. “Pred nariadením pojednávania Okresný súd Trenčín vyzval účastníkov na predloženie ďalších listinných dôkazov a vyjadrení. Zabezpečený bol znalecký posudok, ktorý vypracoval Ústav súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline,” doplnil k civilnému sporu Tarabus.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM