Kultúra

Výstava na Čákovom hrade: Predstavia poklady nielen z Trenčianskeho kraja

Výstava na Trenčianskom hrade predstaví pamiatky Trenčianskeho a Zlínskeho kraja.

Ilustračný obrázok k článku Výstava na Čákovom hrade: Predstavia poklady nielen z Trenčianskeho kraja
Foto: Marek Vatraľ

Kultúrne a historické poklady Trenčianskeho a susedného Zlínskeho kraja predstaví výstava pod názvom História, ktorá nás spája. Návštevníci si ju budú môcť pozrieť od 24. júla do 8. augusta na Trenčianskom hrade v priestoroch Barborinho paláca. Informovala o tom výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región Eva Frývaldská.

„Miesta ako Bojnický zámok, Mohyla generála Milana Rastislava Štefánika či Arcibiskupský zámok v Kroměříži sú verejnosti notoricky známe, menej však kaštiele v Klátovej Novej Vsi alebo veterný mlyn v českej obci Velké Těšany,“ načrtla Frývaldská.

Cieľom výstavy je podľa nej verejnosti priblížiť slávne, ale, naopak, aj menej známe prachom zapadnuté historické unikáty, na ktoré by sa nemalo zabúdať a je nevyhnutné zabezpečiť ich osvetu.

Expozícia je výstupom medzinárodného projektu pod názvom Kultúrne a historické dedičstvo ako základný atribút národného povedomia, na ktorom KOCR Trenčín región participuje ako hlavný cezhraničný partner v spolupráci s Centrálou cestovného ruchu Východnej Moravy.

K obnove Vinianskeho hradu používajú dobový šliapací žeriav.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM