Marek Vatraľ Kultúra

Vychutnajte si parádny víkend: Akcie v Trenčíne a okolí

Na blížiaci sa víkend sa tešia aj ľudia v Trenčíne a okolí. Pre tých, ktorí ešte nevedia, kde ho strávia, prinášame niekoľko tipov.

Ilustračný obrázok k článku Vychutnajte si parádny víkend: Akcie v Trenčíne a okolí
Zdroj: TASR

Kinotip: Halloween

2. 11. o 19:00 hod., Art Kino Metro

Voľné pokračovanie hororovej klasiky.

Dara Rolins + after oldies party

2. 11. o 21:00 hod., Piano

Popová diva po prvý krát v Piane.

Siny (PL) Experimental Hip-Hop

2. 11. o 21:00 hod., Klub Lúč

Poľská hip-hip dvojka Syny je spoločný projekt hudobného producenta 1988 a rappera Roberta Piernikowskeho (známeho z dua Napszyklat). Hip-hop v ich poňatí ponúka nekonvenčný zvuk aj texty, surové bíty a „exotickú“ poľštinu, z ktorej poľahky vylovíte útržky viet.

Čerti na Trenčianskom hrade

3. 11. o 14:00 hod., Trenčiansky hrad

Predstavia sa členovia skupiny Krampus.

Prechádzky mestom so sprievodcom: Zvyky pri narodení a pohrebe

3. 11. o 16:00 hod., Kultúrno-informačné centrum

Príchod na svet aj odchod z tohto sveta sprevádzali mnohé zvyky, povery aj praktické úkony. Pri narodení mali zabezpečiť zdravie, dobrý život a ochranu dieťaťa aj matky. Praktiky a obyčaje pri smrti zaisťovali mŕtvemu pokoj na druhom svete a pozostalým zmierňovali ich bolesť a smútok. Čo robila ceduľová baba? Prečo sa sadili stromy pri hroboch? Ako sa používal merťuch? Príďte na novembrovú prechádzku mestom a dozviete sa viac o zvykoch a tradíciách.

Divadlo Yarmat: Smrteľníci

3. 11. o 19:00 hod., Klub Lúč

Veľkohubá scénická miniatúra o ľuďoch, ktorých možnosti visia prekliato nízko.

Kinotip: The Rocky Horror Picture Show

3. 11. o 19:00 hod., Art Kino Metro

Práve sa skončila svadba a družička so svedkom – mladí milenci Brad a Janet – sa pod dojmom obradu rozhodnú svoj vzťah zavŕšiť, keď viditeľne nervózny Brad vyzná svojej milej lásku a s piesňou na perách ju požiada o ruku. A vydajú sa na výlet, aby tento veľký okamžik oslávili. Zastaví ich však osud v podobe prázdnej pneumatiky a dvojica sa vydá hľadať pomoc na hrade, ktorý cesto míňali. Uvíta ich podivný muž a požiada ich, aby vstúpili. Večierok práve začína. V hale tancuje skupinka bizarne oblečených ľudí a všetci čakajú na príchod hradného pána – Dr. Franka-N-Furtera, transvestitu z transexuálnej Transylvánie. Ten ich pozýva na exkurziu do hradného laboratória. Práve totiž vyvíja novú umelú bytosť, vysokého svalnatého blondiaka Rockyho, ktorého si pripravil k ukojeniu svojich vášní. Čo sa bude diať počas tejto noci, tým si nikto nemôže byť úplne istý…

Hokej: Dukla Trenčín – HC 07 Orion Detva

4. 11. o 18:00 hod., Hokejový štadión

Tipsport Liga

Trenčianska hudobná jeseň 2018 – Vokálny recitál

4. 11. o 18:00 hod., Refektár Piaristického gymnázia

Na koncerte vystúpi Denisa Šlepkovská (mezzosoprán).

Kinotip: Luskáčik a štyri kráľovstvá

4. 11. o 18:30 hod., Cinemax

Všetko, po čom Klára túži, je kľúč – jedinečný kľúč, ktorý otvorí skrinku so vzácnym darom od jej zosnulej matky. Zlatá niť, ktorú dostane od svojho krstného otca Drosselmeyera (Morgan Freeman), ju ku kľúču zavedie, lenže kľúč okamžite zmizne vo fantastickom a tajomnom paralelnom svete. Tam sa Klára stretne s vojakom-luskáčikom Filipom, myšacou armádou a regentmi, ktorí spravujú tri kráľovstvá: Krajinu snehu, Krajinu kvetov a Krajinu sladkostí. Klára a Filip musia prejsť zlovestným Štvrtým kráľovstvom, kde panuje krutá vládkyňa (Helen Mirren), aby získali Klárin kľúč a vrátili harmóniu nestabilnému svetu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM