Samospráva

V Trenčíne možno žiadať o dotácie na šport: Mesto rozdelí takúto sumu

Na dotácie do športu poskytne trenčianska radnica zo svojho rozpočtu desaťtisíce eur. Splniť treba tieto podmienky.

Ilustračný obrázok k článku V Trenčíne možno žiadať o dotácie na šport: Mesto rozdelí takúto sumu
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčianska radnica rozdelí na aktivity v oblasti športu a telesnej kultúry v tomto roku 75 000 eur. Žiadosti o dotáciu je možné podať do 15. februára. Informovala trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.

Doplnila, že mesto môže poskytnúť dotáciu právnickým osobám, ktorých zriaďovateľom nie je mesto, a fyzickým osobám – podnikateľom, ktorí majú sídlo alebo trvalý pobyt na území mesta, pôsobia alebo vykonávajú činnosť na území mesta alebo poskytujú služby obyvateľom mesta.

„Podmienkou pre poskytnutie dotácie je, že ku dňu podania žiadosti o poskytnutie dotácie nemá žiadateľ voči mestu alebo voči právnickým osobám založeným alebo zriadeným mestom záväzky po lehote splatnosti. Požiadať o dotáciu je možné elektronicky, vyplnením formulára a priložením projektu. Webstránku na podávanie žiadostí nájdu záujemcovia o dotáciu na odkaze trencin.egran­t.sk,“ uviedla hovorkyňa.

V minulom roku podporilo mesto Trenčín prostredníctvom svojho grantového programu činnosť 23 športových klubov a 55 projektov v oblasti športových aktivít.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM