Marek Vatraľ Kultúra Rôzne Správy

V našom okolí je čo obdivovať: Ocenili nielen známu trenčiansku reštauráciu pod hradom

Krajská organizácia cestovného ruchu odovzdávala ocenenia na minulý rok. Dve putujú aj do nášho okresu. Kto sa dočkal pocty?

Ilustračný obrázok k článku V našom okolí je čo obdivovať: Ocenili nielen známu trenčiansku reštauráciu pod hradom
Zdroj: Marek Vatraľ / Dnes24.sk

Trenčiansky hrad ako zafír medzi povesťami či Kúpele Trenčianske Teplice ako tyrkys medzi liečivými prameňmi. Aj to sú prívlastky, ktorými sa prezentovala Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región na najväčšom slovenskom veľtrhu cestovného ruchu na Slovensku ITF Slovakiatour v Bratislave. KOCR Trenčín región tam nielen prezentovalo najnavštevovanejšie a turisticky najobľúbenejšie lokality nášho kraja, ale na ňom tiež prebehlo slávnostné odovzdávanie cien TOP v cestovnom ruchu Trenčianskeho kraja za rok 2018. Niektoré ocenenia smerovali aj do nášho okresu. Informovala o tom Eva Frývaldská, výkonná riaditeľka KOCR Trenčín.

Víťazom v kategórii TOP turistický produkt za rok 2018 sa porota rozhodla udeliť ocenenie Kúpeľom Trenčianske Teplice, a.s. za produkt s názvom Kúpele v regióne. V kategórii TOP gastro zariadenie nerozhodovala odborná porota, ale verejnosť. Viac ako 3500 hlasujúcich vybralo spomedzi 45 nominácií víťaznú gastro prevádzku. Ocenenie si prevzala Reštaurácia Fatima z Trenčína, ktorá ponukou svojej gastronómie najviac oslovila návštevníkov v roku 2018.

Víťazom jednotlivých kategórii osobne zablahoželal trenčiansky župan Jaroslav Baška a poďakoval im za výnimočný prístup k rozvoju cestovného ruchu a skvalitňovaniu poskytovaných služieb v kraji. „Máme sa naozaj čím pochváliť, cestovný ruch v Trenčianskom kraji sa rozvíja aj vďaka KOCR a štyrom oblastným organizáciám cestovného ruchu, ktoré sú združené pod jednou strechou krajskej organizácie. Spoločné projekty, ktoré robia, si vážim a propagácia cestovného ruchu je naozaj na vysokej úrovni,“ uzavrel Baška.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

V kategórii TOP inovácia v cestovnom ruchu za rok 2018 získal ocenenie Považský hrad, ktorý patrí medzi najväčšie turistické lákadlá a perly Trenčianskeho kra­ja.

Vynovený Považský hrad: Zábery z jeho sprístupnenia
52
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM