Rôzne Správy

V jednej z nemocníc leží OSEM ľudí s kliešťovou encefalitídou: Spôsobili to mliečne výrobky?

Vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trenčíne hospitalizovali osem pacientov s kliešťovou encefalitídou.

Ilustračný obrázok k článku V jednej z nemocníc leží OSEM ľudí s kliešťovou encefalitídou: Spôsobili to mliečne výrobky?
Zdroj: FNsP Žilina

TASR o tom informovala hovorkyňa FN Trenčín Martina Holecová. „Na našom infekčnom oddelení je od minulého týždňa hospitalizovaných osem pacientov s kliešťovou encefalitídou,“ informovala Holecová s tým, že pôvod nákazy zisťuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Považskej Bystrici.

Podľa vedúcej oddelenia epidemiológie RÚVZ v Považskej Bystrici Evy Jurdíkovej evidujú v čase od 1. júna tri potvrdené prípady kliešťovej encefalitídy.

„Vo všetkých prípadoch sú pravdepodobným faktorom prenosu nákazy nepasterizované mliečne výrobky. V súčasnosti prebieha ďalšie epidemiologické vyšetrovanie,“ uviedla Jurdíková.

Kliešťová encefalitída je vírusové ochorenie, postihuje centrálny nervový systém a môže zanechať následky. Prenášačmi vírusu sú kliešte. Nakaziť sa dá aj konzumáciou nepasterizovaného mlieka a mliečnych výrobkov od infikovaných zvierat, najmä od kôz a oviec.

Ilustračné foto

Neprehliadnite aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM