Rôzne

V bordovej Myjave klesla pozitivita: Ďalšie testovanie mesto zatiaľ neplánuje

Testovanie v réžii mesta pokračovalo ďalším týždňom, ale možno posledným. V Myjave otestovali 3005 ľudí, pozitivita klesla na 0,37 percenta.

Ilustračný obrázok k článku V bordovej Myjave klesla pozitivita: Ďalšie testovanie mesto zatiaľ neplánuje
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Možnosť otestovať sa na ochorenie COVID-19 v meste Myjava využilo v uplynulom týždni (17. až 23. 5.) 3 005 ľudí. Okres Myjava zostáva ako jeden z dvoch okresov v bordovej fáze COVID automatu aj na tento týždeň. Informoval o tom hovorca mesta Marek Hrin.

Testovanie

Ako doplnil, v piatok (21. 5.) využilo možnosť dať sa otestovať v štyroch samosprávou prevádzkovaných odberových miestach 2 420 ľudí. „Je to takmer o 200 menej ako pred týždňom. Antigénové testy v tento deň zachytili šesť pozitívnych prípadov, čo predstavuje pozitivitu na úrovni 0,25 percenta," uviedol Hrin.

Okrem toho bolo odberové miesto na štadióne otvorené len v pondelok (17. 5.) a navštívilo ho 585 ľudí. „Z nich piati mali pozitívny výsledok testu na prítomnosť nového koronavírusu. Za celý týždeň tak na ,mestské' testovanie prišlo 3 005 ľudí, z nich 11 malo pozitívny test a pozitivita dosiahla hodnotu 0,37 percenta," doplnil hovorca mesta.

Viac správ zo Slovenska

Poplatok pre cezpoľných

V týždni od 10. do 16. mája využilo možnosť otestovať sa 3297 ľudí, z nich malo 20 pozitívny test a pozitivita dosiahla hodnotu 0,61 percenta.

„Tento týždeň je možnosť otestovať sa na prítomnosť nového koronavírusu v pondelok na štadióne, kde je otvorené od 10.00 do 16.00 hod. Testovanie tu bude pre občanov s trvalým pobytom mimo mesta Myjava spoplatnené sumou päť eur. Okrem toho je možné sa otestovať v nemocnici, a to na základe predošlej registrácie. Ďalšie testovanie v réžii samosprávy zatiaľ plánované nie je a o vývoji situácie budeme informovať," informoval Hrin.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM