Rôzne

Návštevníci hradu Beckov zažijú stredovekú rytiersku šibačku

Súčasťou veľkonočného podujatia bude aj výstava regionálnych krojov z Kálnice a Nového Mesta nad Váhom zo zbierok Trenčianskeho múzea.

Ilustračný obrázok k článku Návštevníci hradu Beckov zažijú stredovekú rytiersku šibačku
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hlavolamy, pátranie po vajíčkach aj tradičné pletenie korbáča si od piatka do pondelka (18. 4.) vyskúšajú návštevníci hradu Beckov. Na dolnom nádvorí sa každý deň o 11.00 a 15.00 h bude konať stredoveká rytierska šibačka. Pre TASR to uviedla kultúrna referentka z hradu Beckov Katarína Badžgoňová. Šibať sa bude mečmi a palcátmi.

„Pripravené sú rôzne hry a aktivity, ktoré precvičia ostrú mušku, pozornosť, kreativitu aj bystrý um. Od hľadania skrytých stromov a lúštenia matematických hlavolamov až po heraldiku a zdobenie dračích vajec. Pre tých, ktorí sú radšej pomaľovaní, ako sami maľujú, je pripravené maľovanie na tvár,“ priblížila Badžgoňová.

Okrem toho si návštevníci budú môcť upliesť korbáč, vymaľovať vajíčko, realizovať sa v tvorivých dielňach alebo ochutnať tradičné veľkonočné jedlá.

Súčasťou veľkonočného podujatia bude aj výstava regionálnych krojov z Kálnice a Nového Mesta nad Váhom zo zbierok Trenčianskeho múzea. Tiež hradné hospodárstvo s kuriatkami a zajacmi. „Každý deň zakončíme workshopom trúbenia na rohy o 17.00 h,“ dodala kultúrna referentka.

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM