Správy Samospráva

Trenčín pripraví Plán udržateľnej mobility: Takto by mal ovplyvniť dopravu v meste

Radnica mesta bude prípravu strategického dokumentu konzultovať s odborníkmi a obyvateľmi mesta. Dokedy by mal byť pripravený?

Ilustračný obrázok k článku Trenčín pripraví Plán udržateľnej mobility: Takto by mal ovplyvniť dopravu v meste
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Trenčín chce mať do konca budúceho roka pripravený strategický dokument – Plán udržateľnej mobility. Pripraviť ho má v spolupráci s Centrom dopravného výskumu v Brne, jeho prípravu bude konzultovať s odborníkmi i obyvateľmi mesta.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, dokument navrhne podobu dopravy v meste i jeho okolí na niekoľko desaťročí. Mal by zorganizovať dopravu tak, aby zodpovedala potrebám obyvateľov, bola bezpečnejšia, neobťažovala hlukom a emisiami, nezaťažovala životné prostredie.

Opatrenia v doprave by mali zvýšiť kvalitu mestského prostredia v prospech všetkých obyvateľov, ekonomického i spoločenského rozvoja mesta.

Ako informoval Michal Bajgart z Centra dopravného výskumu v Brne, príprava dokumentu bude mať tri fázy, každá z nich bude prerokovaná s odbornou i laickou verejnosťou a až potom navrhnutá mestskému zastupiteľstvu na schválenie.

„Zapojenie širokej verejnosti do jednotlivých fáz spracovania Plánu udržateľnej mobility je neoddeliteľnou súčasťou celého procesu,“ uviedol Bajgart s tým, že prieskumy a merania sa začnú robiť na území mesta i susedných obcí už v najbližších mesiacoch.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Mesto Trenčín bude s obyvateľmi komunikovať aj pomocou umelej inteligencie

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM