Rôzne

Trenčín obohatí nová cyklotrasa: Týka sa to týchto ulíc

Naše mesto získalo viac ako milión eur na novú cyklotrasu. Aká by mala byť?

Ilustračný obrázok k článku Trenčín obohatí nová cyklotrasa: Týka sa to týchto ulíc
Foto: Monika Gécziová

Mesto Trenčín postaví novú obojstrannú cyklotrasu s celkovou dĺžkou 851 metrov. Samospráva na projekt získala financie z eurofondov.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, Trenčínu schválilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 1,3 milióna eur.

Mesto z vlastných zdrojov k tejto sume pridá 68 458 eur a zrealizuje nový úsek cyklistickej komunikácie na Ulici na kamenci od Ulice na vinohrady po Kasárenskú ulicu.

„Pôjde o komplexnú hĺbkovú rekonštrukciu cesty s vybudovaním obojstranného cyklistického pruhu, dlhého 851 metrov, v samostatných pruhoch so šírkou 1,50 metra,“ povedala Ságová.

„Úspešný projekt rieši aj odstránenie úzkych miest, bezbariérové nástupiská na autobusových zastávkach, priechody pre chodcov, miesta pre chodcov a cyklistov v križovatkách a aj kompletné dopravné značenie,“ doplnila hovorkyňa.

Tá ďalej uviedla, že stavba bude financovaná zo zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu vo výške 95 % z celkových nákladov, mesto sa na financovaní bude podieľať piatimi percentami.

Takúto cyklotrasu pre zmenu stavia župa.

Výstavba cyklotrasy z Trenčína do Nemšovej: Zábery z nej
11
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM