Filip Chudý Rôzne

Trenčín môže spadnúť do ČIERNEJ! Vianočné trhy asi zrušia, v nemocnici sú i deti

Po zasadnutí krízového štábu mesta možno konštatovať, že situácia v Trenčíne je mimoriadne vážna, pričom sa môže stať, že nepomôže ani žolík.

Ilustračný obrázok k článku Trenčín môže spadnúť do ČIERNEJ! Vianočné trhy asi zrušia, v nemocnici sú i deti
50
Galéria
Zdroj: Marek Vatral / Dnes.24.sk

Dnes zasadal v Trenčíne mestský krízový štáb, ktorý odporučil vedeniu mesta neorganizovať naplánované vianočné trhy, nakoľko je situácia mimoriadne vážna. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová s tým, že „hoci okres Trenčín je zaočkovaný na 66 %, Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne eviduje veľmi vysokú chorobnosť, viac ako 800 prípadov za uplynulý týždeň.“

Trenčín môže byť čierny

„Pri týchto číslach by mal byť Trenčín čierny,“ povedala na zasadnutí štábu riaditeľka RUVZ Ľudmila Bučková s tým, že okres je v bordovej farbe len vďaka využitiu takzvaného žolíka.

Nevylúčila, že ak sa situácia ešte viac zhorší, napriek zaočkovanosti spadne aj okres Trenčín do čiernej farby.

Úrad podľa jej slov prestáva zvládať trasovanie a dohľadávanie kontaktov pozitívne testovaných osôb, potrebovali by pomôcť s ľudskými kapacitami i s technikou.

Mesto v tomto ponúklo úradu pomoc. Ako povedal vedúci Útvaru sociálnych vecí MsÚ Trenčín Patrik Čech, oslovíme dobrovoľníkov z našej databázy. Zároveň regionálnej hygiene mesto zapožičia chýbajúcu techniku.

Správy z Trenčína a okolia

Ventilované lôžka sú plné

O situácii vo Fakultnej nemocnici informoval námestník riaditeľa Ján Martiš. „Dnes ráno sme mali 103 pozitívnych pacientov, z toho sú dve deti. Ventilované lôžka sú plné a aj tých ostatných ubúda.“ Situácia je podľa neho zlá aj preto, že ich personálne kapacity sú nižšie, ako boli v druhej vlne.

Na základe týchto informácií krízový štáb odporučil vedeniu mesta neorganizovať Vianočné trhy a zrušiť ich. Oznámila Ságová.

Zároveň odporučil obnoviť službu linky pomoci pre pozitívne testované osoby, seniorov, zdravotne znevýhodnených ľudí či osamelých rodičov s deťmi, ktorým nemá kto zabezpečiť základné potraviny, hygienické potreby či lieky. Linku bude obsluhovať Útvar sociálnych vecí Mestského úradu v Trenčíne v pracovných dňoch v čase od 9.00 do 11.00 hodiny. Fungovať bude od piatka 26. novembra 2021. Linka pomoci má číslo 0903 113 047

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM