Rôzne Video

Trenčín má Strom vďaky a nádeje: Nesie dôležité posolstvo, VIDEO

Po Lipe slobody má Trenčín ďalší špeciálny strom. Čo má Strom vďaky a nádeje pripomínať?

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Pripomínať dodržiavanie hygienických pravidiel v súvislosti so zabránením šírenia nového koronavírusu bude v Trenčíne Strom vďaky a nádeje. S myšlienkou jeho vysadenia na sídlisku Juh v Trenčíne prišiel občiansky aktivista Emil Sedlačko spolu s občianskym združením Post Bellum.

„Mesto Trenčín nám poskytlo strom – ľaliovník tulipánokvetý. Verím, že tu vydrží a ľudia, keď budú chodiť okolo, si spomenú, že tie pravidlá treba ešte dodržiavať,“ skonštatoval Sedlačko.

Adriana Demjanovičová z Post Bellum pripomenula, že nezisková organizácia zbiera a zachytáva príbehy ľudí 20. storočia. „Pán Sedlačko v roku 1968 vysadil v Trenčíne Lipu slobody. Vtedy to bolo významné gesto a podporili sme jeho myšlienku aj v súčasnej situácii. Post Bellum má aj iniciatívu Nezabúdame na vás. Vznikla v marci a jej cieľom je spolupráca so seniormi, ktorí sú najviac ohrozenou skupinou v súvislosti s ochorením COVID-19,“ uviedla Demjanovičová s tým, že súčasní seniori sú ľudia 20. storočia a ich príbehy je potrebné zachovať.

Strom vďaky a nádeje je zároveň poďakovaním ľuďom v prvej línii za ich obetavú prácu v boji s pandémiou.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Toto je ten krásavec.

Strom vďaky a nádeje má pripomínať dodržiavanie protipandemických pravidiel
3
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM