Rôzne

Trenčín bude mať novú cyklotrasu, povedie hlavne po hrádzi: TERMÍN dokončenia

Nový úsek cyklotrasy v Trenčíne by mali čoskoro dokončiť. Prepojí mestské časti s nadradeným cyklistickým systémom Vážskej cyklomagistrály.

Ilustračný obrázok k článku Trenčín bude mať novú cyklotrasu, povedie hlavne po hrádzi: TERMÍN dokončenia
8
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčianska radnica finišuje s výstavbou úseku cyklotrasy od nového cestného po starý železničný most. So stavbou začali v októbri minulého roka, nová cyklotrasa by mala byť hotová najneskôr do začiatku leta.

Viac správ zo Slovenska

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, cyklotrasa v dĺžke viac ako vyše 2,6 kilometra bude súčasťou konceptu rozvoja cyklistickej dopravy v Trenčíne. Prepojí mestské časti s nadradeným cyklistickým systémom Vážskej cyklomagistrály.

„Úsek povedie čiastočne po miestnej komunikácii na Ulici Ľ. Stárka a následne prejde na hrádzu. Na hrádzi bude situovaná väčšia časť cyklotrasy. Pod starým cestným mostom prejde do novej cyklistickej cestičky pozdĺž hrádze popri Váhu a končiť bude pri starom železničnom moste,“ doplnila hovorkyňa s tým, že v rámci mestskej investičnej akcie sa vybudujú aj dve nové schodiská na hrádzu a dve nové nájazdové rampy pre cyklistov.

Celkové náklady na výstavbu dosiahnu 315 000 eur, 85 percent nákladov uhradí Európska únia, 10 percent pôjde zo štátneho rozpočtu a päť percent zaplatí zo svojho rozpočtu mesto.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM