Marek Vatraľ Rôzne Správy

Trenčín a okolie na Instagrame: Kto víťazí v počte hashtagov?

Uhádnete, koľkokrát užívatelia Instagramu tagli vo svojich príspevkoch Trenčín? A čo susedné mestá...

Ilustračný obrázok k článku Trenčín a okolie na Instagrame: Kto víťazí v počte hashtagov?
Zdroj: Dnes24.sk

Populárna aplikácia na zdieľanie fotiek neobchádza ani naše končiny. Počet užívateľov Instagramu sa počíta v miliónoch a na sociálnej sieti sú aktívni aj Trenčania. Užívatelia uverejňujú na Instagrame fotky, ktoré môžu označiť hashtagom. Ten začína mriežkou a slúži ako akési heslo alebo kľúčové slovo. Hashtagom ľudia okrem iného označujú miesta, na ktorých uverejnené fotky vznikli.

My sme sa pozreli na to, koľkokrát boli instagramové príspevky, takzvané posty, označené hashtagom nášho mesta.

Hashtag #trencin bol k dnešnému dňu na Instagrame použitý doposiaľ celkom 151 978 ráz. Trenčianske kľúčové slovo má tiež variáciu s diakritikou, teda #trenčín, takýchto hashtagov bolo na Instagrame použitých 16 743. Pozoruhodný počet hashtagov má aj Trenčiansky hrad, to znamená #trencincastle, konkrétne 6 188.

Neďaleké Trenčianske Teplice majú oproti Trenčínu o niekoľko tisíc obyvateľov menej, v počte použitých hashtagov nás však historické kúpeľné mestečko ani zďaleka nepredbieha. Hashtag #trenciansketeplice bol na Instagrame požitý 7 485-krát. O čosi menej hashagov, presne 1 126, má aj ďalšie malé mesto patriace do nášho okresu Nemšová.

Ste na Instagrame? My tiež! Sledujte nás a nenechajte si ujsť zaujímavé zábery z Trenčína a okolia. Malá ochutnávka tu ↓↓↓

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM