Marek Vatraľ Kultúra Video

Trenčiansky Uhol Dopadu o novom videoklipe: Je to memento, že sa nesmieme vzdávať! VIDEO

Známa trenčianska punková hudobná formácia Uhol Dopadu zverejnila spoločensky silne angažovaný videoklip k skladbe Skutok. Vypočujte si, ako znie.

Ilustračný obrázok k článku Trenčiansky Uhol Dopadu o novom videoklipe: Je to memento, že sa nesmieme vzdávať! VIDEO
Zdroj: Uhol Dopadu / FB

Len nedávno sme písali o Top 10 trenčianskych kapelách, ktoré sú podľa hudobnej internetovej databázy Bandzone najpočúvanejšie podľa počtu prehratí. Na známom portáli sa v súčasnosti prezentujú tisíce českých a slovenských hudobných skupín.

V rebríčku trenčianskych hudobných skupín jednoznačne dominovala známa domáca punková formácia Uhol Dopadu, ktorá má podľa hudobnej databázy Bandzone slušných 72 456 prehratí.

Jednou z noviniek žánrovo nadupanej kapely je čerstvý videoklip k približne rok starej skladbe Skutok, ktorá sa na ich koncertoch teší zaslúženej pozornosti. O tom, ako klip vznikal sme sa zhovárali s gitaristom Ivanom Slaným. Dokonca aj samotný text piesne naznačuje, že ide o spoločensky silne angažovaný song s jasným odkazom. Podobnú náladu dotvára aj formálne energetická kompozícia skladby, bez ktorej si už tento žáner ani nedokážeme predstaviť.

„Klip vznikol ku približne rok starej piesni Skutok, ktorú sme napísali ako reakciu na aktuálnu náladu v spoločnosti, ktorá prevláda skrz stále nové a nové kauzy spôsobené vládnou garnitúrou. Išlo však aj o reakciu nás bežných občanov, uzavretých v systéme, ktorý nás postupne melie a doslova sa nám smeje do tváre,“ upresnil gitarista Ivan Slaný.

Paradoxom podľa neho bolo aj to, že len pár mesiacov potom, ako pieseň Skutok vydali, sa stala vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorá vyvolala najväčšiu mobilizáciu ľudí a vlnu protestov od roku 1989. Práve v tom období sa k piesni rozhodli natočiť aj nový videoklip, ale nakrútené zábery začali sprevádzať rôzne technické a koncepčné problémy a tak ju z týchto a iných dôvodov nevedeli dokončiť.

„Prešiel nejaký čas, ulice sa upokojili, ale zmena žiadna. Tá nabudenosť z námestí a optimizmus, že po tak strašnej tragédii sa konečne začali veci hýbať nahradila depresia z toho, že opäť raz boli vymenené kabáty a moc sa nám naďalej vysmieva. Rozhodili sme sa preto zábery vytiahnuť zo šuplíka, dať ich dokopy a spraviť klip k tejto piesni ako memento, že sa nesmieme vzdávať, musíme stále bojovať a tých, čo sa nám teraz smejú do tváre, ešte viac kontrolovať,“ doplnil Ivan z Uhla Dopadu.

Pozrite si aj nový videoklip kapely Uhol Dopadu Skutok

Zdroj: YouTube.com

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM