Filip Chudý Rôzne

Trenčiansky kraj s rekordom: Koronavírus v rodinách, zariadeniach i podnikoch

Čísla nových prípadov koronavírusu sa zvyšujú. Stalo sa tak i v Trenčianskom kraji, k čomu prispel nárast v každom okrese.

Ilustračný obrázok k článku Trenčiansky kraj s rekordom: Koronavírus v rodinách, zariadeniach i podnikoch
11
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Na Slovensku v utorok (27. 10.) pribudlo 2 887 nakazených novým koronavírusom zo 14 642 testov. Pribudlo osem nových úmrtí. Z ochorenia sa za utorok vyliečilo ďalších 791 ľudí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na svojom webe.

Situácia v krajine

Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej stránke spresnilo, že najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Prešovskom kraji (656), nasleduje Trenčiansky kraj (473). Medzi novými pozitívne testovanými je 1 571 žien a 1 316 mužov vo veku od niekoľkých mesiacov do 95 rokov.

„V nemocniciach je hospitalizovaných 1 231 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 1 087 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 82 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 113 pacientov. Vyliečilo sa ďalších 791 ľudí, celkovo sa už zotavilo 11 799 pacientov,“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva. Počet aktívnych prípadov ochorenia COVID-19 na Slovensku je aktuálne 36 960.

Rekord v kraji

Trenčiansky kraj má 473 nových prípadov, čo je nové rekordné číslo. Doteraz to bolo 395 prípadov z 24. októbra.

V okresoch nášho kraja sú takéto najnovšie prírastky: Prievidza (157), Bánovce nad Bebravou, Trenčín (po 75), Myjava (66), Považská Bystrica (34), Partizánske, Ilava (po 19), Nové Mesto nad Váhom (15) a Púchov (13).

Hygienici o prípadoch

Úrad verejného zdravotníctva SR na sociálnej sieti rozšírenejšie informoval o najnovších prípadoch. Ako uviedol, v pôsobnosti Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Trenčín „prevažujú ochorenia v rodinách i na pracoviskách. COVID-19 bol potvrdený vo viacerých podnikoch, zdravotníckych zariadeniach, zariadeniach sociálnych služieb i športovom klube.“

K RÚVZ Prievidza pripojili, že v pôsobnosti tohto regionálneho úradu bol zaznamenaný výskyt COVID-19 v zariadení sociálnej starostlivosti, na úrade a zdravotníckom zariadení. „V rámci nových potvrdených prípadov však prevažujú dohľadané kontakty pozitívne testovaných osôb,“ dodali.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM