Kultúra

Trenčiansky hrad ponúkne cenný SUVENÍR: Sledujte, akú unikátnu bankovku vydali

Zaujímavý nápad premenili v realitu. Trenčianske múzeum vydalo suvenírovú eurobankovku s podobizňou najznámejšieho pána hradu.

Ilustračný obrázok k článku Trenčiansky hrad ponúkne cenný SUVENÍR: Sledujte, akú unikátnu bankovku vydali
Zdroj: Dnes24.sk

Trenčianske múzeum v Trenčíne vydalo pri príležitosti 700. výročia úmrtia Matúša Čáka Trenčianskeho svoju prvú suvenírovú eurobankovku s nulovou nominálnou hodnotou. Informovala o tom Radovana Keliarová z marketingového oddelenia Trenčianskeho mú­zea.

Unikátne bankovky

Bankovka s podobizňou Matúša Čáka Trenčianskeho – najznámejšieho pána Trenčianskeho hradu, s hradom z obdobia Matúšovho vládnutia a jeho rodinným erbom, je vytlačená na bavlnenom papieri ako originálne eurobankovky a obsahuje ochranné prvky, ako sú napríklad vodoznak, hologram, UV ochranné prvky, bezpečnostný pásik a iné.

„Každá bankovka je unikátna, s vlastným číslom, rokom vydania a poradovým číslom série. Autorom je akademický maliar Stanislav Lajda,“ doplnila Keliarová.

Predaj

Cieľom vydania bankovky je podľa nej podpora a propagácia turistického ruchu, zvyšovanie povedomia verejnosti o kultúrnych pamiatkach, turistických lokalitách, známych osobnostiach a podujatiach v jednotlivých krajinách Európy.

„Predaj originálnej suvenírovej bankovky Matúša Čáka Trenčianskeho sa začne pri otvorení expozície Pán Váhu a Tatier, ktorú múzeum plánuje pre verejnosť otvoriť na Trenčianskom hrade po uvoľnení epidemiologických opatrení, predpokladáme, že v polovici apríla 2021,“ spresnila Keliarová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Titulné foto: ilustračné

Pozrite si, ako vyzerá.

Trenčianske múzeum vydalo suvenírovú eurobankovku s podobizňou Matúša Čáka
1
Galéria
Zdroj: Trenčianske múzeum Trenčín

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM