Lenka Merava Kultúra

Trenčiansky hrad počas sezóny navštívilo viac ako 47 tisíc návštevníkov

Tohtoročná sezóna na Trenčianskom hrade, ktorý je celoročne otvorený je porovnateľná s minuloročnou. Počas júna až augusta ho navštívilo cez 47 tisíc návštevníkov.

Ako uviedla správkyňa hradu Monika Gurínová jún, júl, august je plnší, september je skôr záver sezóny, klesá síce návštevnosť, ale je to jeden z lepších mesiacov v roku. „V súčasnosti je otvorený hrad každý deň od 9 do pol šiestej, od októbra sa kráti doba do pol piatej a od novembra do marca sa prechádza na zimný režim, ktorý je do pol štvrtej,“ uviedla rozpis návštevných hodín správkyňa. Prehliadky od septembra fungujú od horného hradu, ktorým je Zápoľského palác a návštevníci si môžu vybrať medzi malým a veľkým okruhom. Závisí to od toho, koľko majú času, a tí čo majú záujem o dvojjazyčné prehliadky sa môžu dopredu nahlásiť a dohodnúť sa na presný čas prehliadky.

Na hrade sa nekonávajú len denné prehliadky, ale aj nočné počas letných mesiacov.Včera sa konala posledná nočná prehliadka ako uviedla správkyňa vrátili sa k prehliadkam, ktoré fungovali pred piatimi rokmi. Začínajú sa pri studni a končia pod vežou. "Pri studni je prvá scénka, ktorá je mixom histórie a súčasnosti, druhá časť je pri jazierku odchytenie a snaha vyslobodiť bosorku, to pokračuje do vežičky, kde bosorku upália a záver prehliadky je pod vežou, kde hlavná scénka hovorí o tajomstve Wagusu (historická skupina šermu), priblížila nočnú prehliadku Monika Gurínová. Po humornom vystúpení sa návštevníci idú pozrieť do lapidária a na Matúšovú vežu.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM