Rôzne Video

Trenčiansky hrad otvorený: Čo všetko sprístupnili a aké sú opatrenia?

Po uvoľnení vládnych opatrení prebieha otvorenie Trenčianskeho hradu a ostatných pobočiek Trenčianskeho múzea.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Brány Trenčianskeho hradu sú pre verejnosť prístupné od štvrtka 7. mája 2020 za prísnych hygienických opatrení. Informuje o tom na svojej stránke Trenčianske múzeum s tým, že k tomuto kroku pristúpili na základe 2. a 3. fázy uvoľňovania opatrení, ktoré predstavila vláda

„Vstup do areálu hradu ako aj pohyb v ňom bude možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami rúškom, šálom alebo šatkou (resp. inou vhodnou alternatívou zakrývajúcou nos a ústa),“ oznámilo múzeum.

Pred vstupom do areálu je potrebná aplikácia dezinfekcie na ruky. Stojan s dezinfekciou je umiestnený pri vchode. Návštevníci hradu sú povinní dodržiavať medzi sebou 2-metrový odstup a nesmú sa zhromažďovať v skupinách.

Okruh Covid-19

Hrad bude otvorený od 9.00 do 19.00 hod. Posledná možnosť zakúpenia si vstupenky na hrad bude o 18.45 hod. „Sprístupnený je exteriér Malého okruhu pod dočasným názvom „Okruh Covid-19“, a to za znížené vstupné, nakoľko je bez vstupov do hradných objektov. Prehliadky bude možné absolvovať bez sprievodcov,“ ozrejmilo Trenčianske múzeum.

Ako ďalej uviedlo, od piatka 8. mála 2020 budú sprístupnené aj niektoré interiéry hradu (Kasárne, Letná veža, 2. poschodie Ľudovítovho paláca, Lapidárium a Hladomorňa). „Hradná kaviareň bude otvorená od piatka 8. mája 2020 a občerstvenie bude návštevníkom podávané cez okienko," doplnili.

Trenčianske múzeum otvára aj ostatné pobočky:

  • 7. máj 2020 – Rodný dom Ľ. Štúra a A. Dubčeka v Uhrovci, Podjavorinské múzeum v Novom meste nad Váhom,
  • 8. máj 2020 – Katov dom, Kostnica / Karner sv. Michala v Trenčíne, Draškovičovský kaštieľ v Čachticiach,
  • 11. máj 2020 – Trenčianske múzeum / Župný dom v Trenčíne.

Uvedené pobočky budú otvorené za prísnych hygienických opatrení, t.j. vstup do objektov bude možný len s nasadeným rúškom, resp. inou vhodnou alternatívou, s vydezinfikovanými rukami a s dodržiavaním 2-metrových odstupov.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Obrazom: Na Trenčianskom hrade prebehlo jarné upratovanie
9
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM