Rôzne

Trenčianski školáci ohúrili vedomosťami: Vieme, ktoré školy boli najlepšie

V celoslovenskom testovaní sa piataci z Trenčína dostali nad republikový priemer. Pozrite si, ako obstáli.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianski školáci ohúrili vedomosťami: Vieme, ktoré školy boli najlepšie
Zdroj: TASR

Trenčianski piataci boli v celoslovenskom testovaní nad slovenským priemerom v matematike i v slovenskom jazyku. Informovala o tom hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová.

Celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka základných škôl (ZŠ) z matematiky a slovenského jazyka a literatúry sa uskutočnilo 20. novembra 2019 na 1490 základných školách. Z trenčianskych mestských škôl sa na ňom zúčastnilo 542 žiakov piateho ročníka.

„V teste z matematiky bola celoslovenská priemerná úspešnosť 63,4 percenta. Priemerná úspešnosť žiakov základných škôl v Trenčíne dosiahla 72,98 percenta, čo je o 9,58 percenta lepší výsledok ako celoslovenský priemer. V predmete slovenský jazyk a literatúra celoslovenský priemer predstavoval 64,8 percenta. Trenčianske základné školy dosiahli priemer 72,38 percenta, čo je o 7,58 percenta lepší výsledok, ako je celoslovenský priemer,“ uviedla Ságová.

Ako dodala, najlepší výsledok v matematike dosiahla ZŠ Bezručova (78,8 percenta), za ňou ZŠ Kubranská (75 percent) a ZŠ Veľkomoravská s výsledkom 74,5 percenta. Najlepšie výsledky zo slovenského jazyka a literatúry dosiahli opäť žiaci zo ZŠ na Bezručovej ulici (79,9 percenta), na druhom mieste sú žiaci ZŠ na Veľkomoravskej ulici (74,4 percenta), tretí najlepší výsledok dosiahli piataci ZŠ na Kubranskej ulici (74,1 percenta).

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM