Samospráva

Trenčianski poslanci zmenili zásady odmeňovania: Koľko dostanú mesačne?

Nové zásady odmeňovania vstúpia do platnosti 1. mája.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianski poslanci zmenili zásady odmeňovania: Koľko dostanú mesačne?
Foto: Marek Vatraľ

Podľa primátora Trenčína Richarda Rybníčka je dôvodom zmien v zásadách odmeňovania poslancov novela zákona o obecnom zriadení, ktorou sa okrem iného upravuje poskytovanie odmien poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev, a taktiež členov komisií a členov výborov mestských častí, ktorí nie sú poslancami.

Poslanci mestského zastupiteľstva v Trenčíne budú v tomto roku dostávať mesačné odmeny v maximálnej výške 253,66 eura. Vyplýva to zo zásad odmeňovania poslancov, ktoré na svojom zasadnutí schválilo v stredu trenčianske mestské zastupiteľstvo.

Ročná odmena poslanca mestského zastupiteľstva môže byť podľa novely zákona maximálne vo výške jedného mesačného platu primátora mesta. V Trenčíne sa tak mesačná odmena vypočíta ako jedna dvanástina z platu primátora, čo je 3044 eur.

V prípade ospravedlnenej neúčasti na zasadnutí mestského zastupiteľstva sa odmena poslanca znižuje o 10 %, v prípade neospravedlnenej neúčasti sa mesačná odmena zníži o polovicu.

Nové zásady odmeňovania určujú aj odmeny členom výborov mestských častí, ktorí nie sú poslancami. Tí dostanú za každú účasť na zasadnutí výboru mestskej časti po 40 eur. Nové zásady odmeňovania vstúpia do platnosti 1. mája.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM