Krimi

Trenčianski policajti zacítili závan marihuany: Mladík (17) má problém, FOTO

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína si pri cestnej kontrole všimli podozrivé správanie spolujazdca. Čo nasledovalo?

Ilustračný obrázok k článku Trenčianski policajti zacítili závan marihuany: Mladík (17) má problém, FOTO
2
Galéria

Okrem vodičov jazdiacich pod vplyvom alkoholu začína byť bohužiaľ takmer na „dennom“ poriadku realitou jazda pod vplyvom omamných látok (napr. marihuana, pervitín, alebo iné). Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na sociálne sieti.

Podozrivý spolujazdec

Ako ďalej uviedli, policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína na ceste I/61 v Trenčianskej Teplej pri bežnej cestnej kontrole predpísaným spôsobom zastavili a skontrolovali vozidlo Citröen. „Vodiča policajti vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k vykonaniu dychovej skúšky. Tá bola u vodiča negatívna,“ ozrejmili.

„Policajti PMJ si však všimli podozrivé správanie spolujazdca v Citröene. Taktiež zacítili závan marihuany. Toto celé im bolo podozrivé, preto legitimovali aj spolujazdca. 17-ročný mladík bol v zmysle zákona poučený a následne oslovený, či nemá pri sebe omamné látky. Na to mladík policajtom vydal igelitové vrecko so zelenou sušinou,“ uviedli.

Hrozia tri roky

Nakoľko policajti mali dôvodné podozrenie, že by sa v igelitovom vrecku, ktoré mladík odovzdal, mohla nachádzať omamná a psychotropná látka, podozrivú sušinu v zmysle zákona zaistili. Doplnila polícia s tým, že zaistený materiál bol zaslaný na expertízne skúmanie na KEÚ.

Policajti z Trenčianskych Teplíc v predmetnej veci už začali trestné stíhanie, a to vo veci prečinu „Nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi“. „Za uvedený trestný čin zákon ukladá test odňatia slobody na tri roky,“ oznámilo KR PZ v Trenčíne s tým, že v cestných kontrolách na zisťovanie vodičov jazdiacich pod vplyvom alkoholu, alebo iných omamných látok nepoľavia a budú vykonávané denne na území celého Trenčianskeho kra­ja.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj zábery z prípadu.

FOTO: Cestná kontrola v Trenčianskej Teplej, u mladíka (17) našli čosi zelené
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM