Rôzne

Trenčianski hygienici vydali novú vyhlášku: Kde nechajú školy zatvorené?

Starú vyhlášku zrušili a nahradila ju nová. Školy v dvoch okresoch zostanú od pondelka zatvorené.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianski hygienici vydali novú vyhlášku: Kde nechajú školy zatvorené?
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Školy a školské zariadenia v okresoch Trenčín a Nové Mesto nad Váhom zostanú od pondelka 22. marca zatvorené. Rozhodol o tom vyhláškou Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne.

Nariadenie RÚVZ platí pre materské, základné, stredné, základné umelecké a špeciálne základné školy, zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov, zariadenia, ktoré majú oprávnenie uskutočňovať výchovu a vzdelávanie, prevádzkarne, v ktorých sa prevádzkuje živnosť starostlivosti o deti do šesť rokov, prevádzkarne, v ktorých sa prevádzkuje živnosť výchovy a mimoškolského vzdelávania detí a mládeže.

„Zákaz prevádzky sa nevzťahuje na zariadenia, ktoré poskytujú starostlivosť o deti zdravotníckych pracovníkov a ostatných zdravotníckych pracovníkov, zamestnancov zariadení sociálnej starostlivosti, zamestnancov integrovaného záchranného systému a bezpečnostných zložiek a zároveň sa nevzťahuje na školské zariadenia poskytujúce individuálne výchovné poradenstvo a prevenciu,“ informuje vyhláška RÚVZ Trenčín.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM