Filip Chudý Futbal Iné športy

Trenčianski futbalisti bronzoví: Získali tiež miestenku na európsky pohár, FOTO

MSR v malom futbale sa stali korisťou východniarov, ktorí po minuloročnom striebre získali na svoje konto prvé zlato v histórii. Darilo sa aj Trenčanom.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianski futbalisti bronzoví: Získali tiež miestenku na európsky pohár, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Filip Nagy

Ôsmy ročník majstrovstiev Slovenska v malom futbale sa uskutočnil počas uplynulého víkendu (22.-23.6.2019). Dvojdňového podujatia sa na umelej tráve PFK v Piešťanoch zúčastnilo 50 najlepších tímov z celého Slovenska. Tie boli rozdelené do dvanástich skupín a najlepších 32 tímov postúpilo do play-off.

„V atraktívnom finálovom zápase vyhral TO-DAY Hydrokres Prešov nad Trogári Nitra 1:0. Tretie miesto oslávila FC Letka Trenčín, ktorá porazila Papalalulu Bratislava rozdielom triedy 3:0. Najlepšie štyri tímy získali miestenku na európsky pohár EUROCUP, ktorý sa uskutoční 13.-15.9.2019 v ta­lianskom Lignano Sabbiadaro,“ informoval Dušan Guman zo SZMF.

Daniel Biroš z víťazného TO-DAY Hydrokres Prešov povedal: „Minulý rok nám titul majstra SR ušiel vo finále a tento rok sme sem išli s jasným cieľom vyhrať, čo sa nám podarilo. Celé majstrovstvá sme odohrali bez prehry. Špeciálne by som chcel poďakovať Dr. Žákovi, ktorý mi dal včera do poriadku nohu, skutočne som si myslel, že do vyraďovacej fázy už nenastúpim, lebo som mal silný výron v členku.“

Brankár a kapitán strieborných Trogárov Martin Hužovič inkasoval len dva góly v 8 zápasoch a bol zaslúžene vyhlásený za najlepšieho brankára podujatia.*** „Celé podujatie bolo zorganizované na veľmi vysokej úrovni a sme radi, že sme sa dostali do finále. Škoda, že sme inkasovali jeden jediný gól, ktorý rozhodol o víťazovi. Napriek tomu sme nesmierne radi, že sme druhým najlepším tímom na Slovensku a určite tento úspech pre Trogárov poriadne oslávime,“*** povedal.

„Máme za sebou nádherné podujatie plné skvelých momentov z malého futbalu. Vyraďovacia fáza je pre mňa osobne vždy zážitok, pretože to množstvo emócií, radosti, ale aj smútku je neskutočné. Gratulujem víťazom, majstrom Slovenska v malom futbale a tak im, ako aj ďalším kvalifikovaným budem držať prsty v európskej pohárovej súťaži EUROCUP,“ zhodnotil MSR 2019 prezident SZMF Peter Králik a jedným dychom dodáva: „Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí pomohli zorganizovať toto skvelé podujatie, od piešťanského organizačného tímu, cez turnajovú komisiu SZMF až po rozhodcov, kameramanov a pomocníkov.“

FOTO z majstrovstiev Slovenska v malom futbale
4
Galéria
Zdroj: Filip Nagy
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM