Rôzne

Trenčianske školy pred otvorením: Mesto hlási veľký záujem, ale aj problémy

Do trenčianskych základných škôl má v pondelok nastúpiť 80 percent školákov. Ako to bude vyzerať v deň nástupu?

Ilustračný obrázok k článku Trenčianske školy pred otvorením: Mesto hlási veľký záujem, ale aj problémy
Zdroj: pixabay.com

Do lavíc základných škôl v Trenčíne sa chce v pondelok (1. 6.) v rámci reštartu školského roka vrátiť 2029 žiakov 1. až 5. ročníka, čo je viac ako 80 percent školákov v tejto vekovej kategórii. Do trenčianskych materských škôl chcú rodičia umiestniť 926 detí.

Problém s personálom

Ako informovala Eva Mišovičová z kancelária primátora Trenčína, v pondelok otvoria osem plnoorganizovaných a jednu neplnoorganizovanú základnú školu.

„Mesto otvorí všetky materské školy, ale nie všetky triedy. Máme problém s personálom, ktorý je buď z rizikovej skupiny, alebo z iných dôvodov do práce nenastúpi,“ priblížila Mišovičová.

Ako dodala, v základných školách má mesto vyučovanie personálne pokryté bez problémov. Riaditelia škôl zapojil do vyučovacieho procesu aj niektorých vyučujúcich z druhého stupňa. Na dvoch základných školách pomôžu aj nepedagogickí zamestnanci z centra voľného času a základnej umeleckej školy, kde je momentálne stále prerušená prevádzka.

Opatrenia

„Riadime sa opatreniami ministerstva školstva a hygienikov – pravidelná, opakovaná a priebežná dezinfekcia všetkých priestorov, ranné meranie teploty prichádzajúcich detí, priebežné sledovanie príznakov zhoršeného zdravotného stavu, zostavenie harmonogramov presunov detí na stravovanie v školskej jedálni, aby sa vzájomne nestretali určené skupiny detí,“ doplnila Mišovičová.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM