Rôzne

Trenčianske školy a škôlky sa opravujú: Pozrite, ktoré a čo sa na nich robí

Rekonštrukcie trenčianskych škôl si vyžiadajú investície asi 300 000 eur. Čo všetko sa na nich opravuje?

Ilustračný obrázok k článku Trenčianske školy a škôlky sa opravujú: Pozrite, ktoré a čo sa na nich robí
Zdroj: TASR

Trenčianska samospráva počas letných prázdnin pripravuje základné a materské školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti na nový školský rok. Väčšie investície sú v rukách mesta, niektoré práce si robia školy vo svojej réžii. Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, celkovo pôjde do opráv škôl okolo 300 000 eur, suma je kombináciou štátnej dotácie, eurofondov a financií z rozpočtu mesta.

„Ide o kompletnú rekonštrukciu materskej školy na Kubranskej ulici, rekonštrukciu telocvične základnej školy (ZŠ) na Kubranskej ulici, stavebné úpravy učební na školách na Veľkomoravskej a Novomeského ulici na odborné chemicko-biologické učebne, vrátane vybavenia,“ priblížila najväčšie rekonštrukcie hovorkyňa.

Ako dodala, v škole na Bezručovej ulici dokončili cykloprístrešok a aktuálne menia odpadové potrubie v jedálni. V ZŠ Hodžova rekonštruujú toalety, v ZŠ na Dlhých Honoch vymieňajú osvetlenie v telocvični, na prízemí bude 16 nových okien, vymaľujú chodby, triedy i kancelárie. Okná vymenia na druhom poschodí aj v ZŠ na Východnej ulici a v Základnej umeleckej škole Karola Pádivého vymieňajú podlahovú krytinu v učebniach, maľujú vnútorné priestory chodieb, upravujú triedu pre výučbu hry na bicie nástroje.

„Vo všetkých 16 mestských materských školách počas prázdnin dezinfikujú priestory a hračky, v prípade potreby maľujú priestory. V škôlke Na dolinách prerábajú kúpeľne, opravujú podlahy a elektroinštaláciu. V Materskej škôlke na Považskej ulici opravujú pieskoviská spolu s výmenou piesku. MŠ Niva opravuje fasády a pieskovisko. V škôlkach na Šmidkeho a Šafárikovej ulici vymieňajú v kuchynských priestoroch dlažbu,“ doplnila Ságová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM