Filip Chudý Rôzne

Trenčianske kúpalisko láka: Bohatá ponuka zábavných atrakcií, jedla i pitia

Letné kúpalisko na Ostrove otvorilo svoje brány, pričom neponúka iba možnosť si zaplávať, ale aj zábavu a viaceré dobroty.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianske kúpalisko láka: Bohatá ponuka zábavných atrakcií, jedla i pitia
12
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V Trenčíne v piatok (18. 6.) otvorili pre verejnosť letné kúpalisko v rekreačnej oblasti Ostrov. V súvislosti so zaradením Trenčianskeho okresu do žltej farby COVID automatu, môže byť v areáli kúpaliska naraz maximálne 750 osôb (50 percent kapacity).

Atrakcie a jedlo

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, pred začiatkom letnej sezóny areál odburinili, vyčistili, vydezinfikovali steny bazénov, vyrovnávacích nádrží i prepadových roštov. Tobogany prešli pravidelným servisom a napustené sú všetky bazény.

„V areáli kúpaliska nebudú ani tento rok chýbať doplnkové zábavné atrakcie – trampolína, skákací hrad so šmykľavkou a obľúbené vodné bubliny. Bezplatne budú k dispozícii športové potreby pre stolný tenis a plážový volejbal. K dispozícii je bezplatné Wifi pripojenie,“ uviedla Ságová.

Návštevníci si budú môcť vybrať z bohatej ponuky občerstvenia – či už čerstvé sladké a slané mini šišky, palacinky, pizzu, nanuky, grilované mäsové aj syrové špeciality, panini, langoše, zemiakové placky alebo kuracie stripsy. Novinkou je automat na zemiakové hranolky. K dispozícii budú aj čapované nápoje, káva, domáce limonády či ľadová drť. Nájomcovia bufetov rozšíria pre návštevníkov vybavenie terás a oddychového priestoru v blízkosti bufetov.

Správy z Trenčína a okolia

Parkovanie

Kúpalisko bude otvorené každý deň od 10.00 do 20.00 hod., okrem pondelka, kedy bude sanitárny deň a budú otvárať až o 12.00 hod.

„Prosíme návštevníkov, aby neparkovali na hrádzi, hrozí za to pokuta. Pri kúpalisku aj pri neďalekej krytej plavárni je dostatočný počet parkovacích miest a tie sú zdarma. Mimo nich sa nesmie parkovať. Pred vstupom do areálu kúpaliska sú cyklostojany. Novinkou je, že z centra mesta sa na Ostrov verejnosť dostane aj turistickým vláčikom,“ uzavrela hovorkyňa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM