Rôzne

Trenčania, vyjadrime sa: Môžeme ovplyvniť život v meste

Trenčania môžu pripomienkovať stratégiu adaptability mesta na klimatickú zmenu. Ako sa to dá?

Ilustračný obrázok k článku Trenčania, vyjadrime sa: Môžeme ovplyvniť život v meste
Zdroj: TASR

Po dvojročných prácach na strategickom dokumente Stratégia adaptability mesta Trenčín na klimatickú zmenu, môže dokument pripomienkovať verejnosť. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Na dokumente sa podľa nej pracovalo už od roku 2018. Aktuálne je v procese oznámenia o strategickom dokumente, ktorý podlieha úkonom podľa zákona o vplyvoch na životné prostredie. Tento proces je v kompetencii Okresného úradu v Trenčíne. Stratégia adaptability mesta Trenčín na klimatickú zmenu je zverejnená aj na webstránke mesta Trenčín, v sekcii Územné plánovanie.

„Po ukončení pripomienkovania a ostatných procesných úkonov zo strany Odboru starostlivosti o životné prostredie okresného úradu, mesto Trenčín premietne závery tohto strategického dokumentu do pripravovanej aktualizácie územného plánu,“ uviedla Ságová.

Stratégiu adaptability mesta Trenčín na klimatickú zmenu spracovala bratislavská spoločnosť Ekojet, ktorá vzišla z verejného obstarávania. Na spracovanie stratégie schválilo Ministerstvo životného prostredia SR pre trenčiansku radnicu nenávratný finančný príspevok z Európskej únie vo výške takmer 105 000 eur. Verejnosť môže dokument pripomienkovať do konca júna.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM