Monika Földešiová Rôzne

Trenčania rozhodnú o centre mesta!

Mesto Trenčín v týchto dňoch spustilo webovú stránku zameranú na zber námetov občanov o budúcich funkciách nábrežia a centra mesta s názvom www.trencinsity.sk. Občania majú možnosť priameho zadávania svojich námetov prostredníctvom jednoduchého zadáv

Podľa zástupkyne primátora mesta a koordinátorky projektu TRENČÍN si TY Renaty Kaščákovej vkladanie námetov a ovládanie stránky je jednoduché a intuitívne, preto verí, že sa so stránkou bude dobre pracovať nielen najmladšej generácii používateľov internetu. „Cieľom je, aby sa ľudia mohli jednoduchou formou podeliť o dobrý nápad na nejaké zaujímavé mestské riešenie. Fantázii sa v tejto fáze medze nekladú. Ide najmä o rozprúdenie diskusie o budúcnosti nábrežia,“ uviedla Kaščáková.
Trenčín je v súčasnosti veľkou výzvou pre urbanistov a architektov, keďže sa v rámci aktuálneho schvaľovacieho procesu územného plánu mesta na územie medzi centrom mesta a Váhom navrhuje vytvorenie tzv. špeciálneho regulatívu. Ten by zabezpečil, aby do doby, keď bude vytvorený územný plán centrálnej mestskej zóny, nebola možná v tomto území žiadna nová výstavba.
„Na spracovanie územného plánu centrálnej mestskej zóny mesto plánuje vyhlásiť súťaž so špecifickým zadaním, ktoré však vytvorí až na základe širokej diskusie s verejnosťou,“ uviedol Martin Beďatš z útvaru hlavného architekta.
Ukončenie celého procesu verejných diskusií a vznik zadania pre súťaž na urbanistickú štúdiu, podľa ktorej bude spracovaný územný plán centrálnej mestskej zóny, plánuje mesto v roku 2014.

tasr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM