Rôzne

Trenčania, majú už vaši rodičia kartu na zľavy v meste? Takto si ju môžu vybaviť

Kartu seniorov využíva v Trenčíne už 3757 obyvateľov mesta. Kto si ju môže vybaviť a aké výhody ponúka?

Ilustračný obrázok k článku Trenčania, majú už vaši rodičia kartu na zľavy v meste? Takto si ju môžu vybaviť
Zdroj: TASR

Kartu seniorov si v tomto roku v Trenčíne vybavilo 152 obyvateľov mesta. Kartu dnes vlastní 3757 občanov v seniorskom veku, využívajú ju na zľavy vo viac ako 20 prevádzkach v meste a jeho okolí.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, program trenčianskej samosprávy umožňuje trenčianskym seniorom kúpiť si so zľavou tovary a služby ponúkané v meste a jeho blízkom okolí. Záujemcovia o kartu – poberatelia predčasného, starobného a invalidného dôchodku starší ako 60 rokov, môžu o kartu požiadať v Klientskom centre na mestskom úrade v Trenčíne.

„Karta bude vydaná približne o dva týždne. Vďaka nej môžu seniori so zľavami využívať vybrané služby v oblasti kultúry, športu, relaxu, zdravia, stravovania a podobne. Seniorskú zľavu si treba uplatňovať hneď pri objednávke. Výšku zliav a formu bonusov určujú výhradne ich poskytovatelia. Karta sa vydáva na dobu neurčitú a jej platnosť je neobmedzená. Je neprenosná a slúži na kúpu tovarov a služieb výhradne pre potreby jej držiteľa,“ doplnila hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM