Marek Vatraľ Kultúra

Tipy na úvodný víkend 2019 v Trenčíne: Čo všetko sa chystá?

Ak už vás po sviatkoch nebaví sedieť doma, pripravili sme pre vás prehľad inšpiratívnych podujatí, ktoré môžete počas prvého januárového víkendu v našom meste navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na úvodný víkend 2019 v Trenčíne: Čo všetko sa chystá?
Zdroj: TASR

Kinotip: Nová šanca

4. 4. o 20:40 hod., Cinemax

Maya (Jennifer Lopez) oslavuje 43-tie narodeniny a má jediné želanie – aby po 15 rokoch práce v obchode získala pozíciu vedúcej. Nikdy síce nebola manažérkou, ale pozná svojich zákazníkov a neustále prichádza s novými nápadmi ako vyhovieť ich požiadavkám. Vysnívané miesto však dostane kolega, ktorý má ten správny titul a CV. Napriek tomu, že ju priateľ Trey (Milo Ventimiglia) a najlepšia kamarátka utešujú, že to neznamená koniec, Maya si neverí. Po štyridsiatke sa predsa nedá začínať odznova! Pomôže jej narodeninový darček od synovca – dokonale prehľadný a kompletne vymyslený životopis, vďaka ktorému úspešne absolvuje pracovný pohovor vo veľkej firme. Zdá sa, že Maya stojí na prahu svojej novej kariéry…

Prechádzky mestom so sprievodcom: Zabudnuté osobnosti

5. 1. o 16:00 hod., Kultúrno-informačné centrum

Na prvej prechádzke mestom v roku 2019 si pripomenieme významné zabudnuté osobnosti. Univerzitný profesor, etnograf a múzejník Ján Mjartan pôsobil v Trenčíne ako gymnaziálny profesor a spolupracovník trenčianskeho múzea. Historik Štefan Pozdišovský, profesor gymnázia, autor viacerých publikácií o Trenčíne a kustód trenčianskeho múzea zachránil cennú obrazovú zbierku Ilešháziovcov. Čo má spoločné rybárstvo, ľudové staviteľstvo a vampirizmus? Ako sa pôvodne volal Štefan Pozdišovský? Aké známe osobnosti boli žiakmi Štefana Pozdišovského?

Korčuľovanie rodín z deťmi

5. 1. o 17:00 hod., Zimný štadión P. Demitru

Oprášte a vyvetrajte korčule na Zimnom štadióne P. Demitru.

Kinotip: Dogman

5. 1. o 21:00 hod., ArtKino Metro

Na chudobnom predmestí medzi metropolou a divočinou platí len zákon najsilnejšieho. Marcello (Marcello Fonte), tu delí svoj čas medzi prácu v skromnom salóne pre psy a láskyplnou starostlivosťou o svoju dcéru (Alida Baldari Calabria). Bohužiaľ do jeho života zasahuje aj miestny vagabund Simoncino (Edoardo Pesce), bývalý boxer a surovec, ktorý terorizuje celé okolie. Drobného a citlivého Marcella k nemu púta nejednoznačný a ponižujúci vzťah. V snahe vrátiť svojmu životu dôstojnosť naplánuje zúfalú pomstu a jeho akcia vedie k nečakanému výsledku.

Trojkráľový koncert

6. 1. o 16:00 hod., Piaristický kostol

Účinkujú Školský spevácky zbor Piaristického gymnázia J. Braneckého v Trenčíne Piarissimo, Komorný orchester ZUŠ K. Pádivého v Trenčíne a hostia.

Hokej: Dukla Trenčín – MSHK Žilina

6. 1. o 17:00 hod., Zimný štadión P. Demitru

Hokejová tipsportliga

Kinotip: Studená vojna

6. 1. o 20:00 hod., ArtKino Metro

V období budovania stalinovského Poľska, ale tiež modernej Európy sa odohráva príbeh veľkej osudovej lásky – speváčky Zuly a skladateľa Wiktora. Nedokážu spolu byť, ale zároveň sa neuveriteľne priťahujú a nevedia byť ani od seba. V kulisách Varšavy, Berlína a Paríža znie jazzová a folklórna hudba a Zula s Wiktorom rozohrávajú nádhernú, ale trpkú baladu, svoju vlastnú studenú vojnu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM