Marek Vatraľ Rôzne Správy

Sú medzi nimi aj vaše? Krstné mená, ktoré v Trenčíne dominujú

V Trenčíne žije viac ako päťdesiat tisíc obyvateľov a každý z nich je nositeľom krstného mena. Tipnete, akými menami sa v Trenčíne oslovujeme najčastejšie?

Ilustračný obrázok k článku Sú medzi nimi aj vaše? Krstné mená, ktoré v Trenčíne dominujú
Zdroj: TASR

Na našom portály sme vás už informovali nielen o najčastejších menách, ktoré v minulom roku dávali rodičia v Trenčíne svojim novorodencom, ale aj o rebríčku najčastejších priezvisk.

Podobne ako v iných mestách na Slovensku, aj v našom už niekoľko rokov dominujú také, ktoré sa dedia z pokolenia na pokolenie. Hoci si naše druhé mená môžeme kedykoľvek pozmeniť alebo dokonca skrátiť, naše krstné mená sa s nami zvyčajne nesú počas celého života.

Aké sú najrozšírenejšie mená v Trenčíne sme opäť zisťovali podľa elektronickej verejne správy mesta Trenčín. Čo sa mužov týka, jednoznačne vedie všeobecne obľúbené meno Peter. Prvú trojicu ešte uzatvárajú klasické mená Jozef a Martin. Nesmiernej obľube sa ešte tešia tradičné krstné mená Ján, Michal, Miroslav alebo Milan.

Prekvapenie sa nekoná ani u mien opačného pohlavia, kde jasne dominuje nádherné biblické meno Mária. Druhé miesto patrí Anne a tretie Zuzane. Prvú päticu napokon uzatvárajú taktiež mimoriadne obľúbené mená Eva a Jana.

Poznámka: Údaje sú podľa egov.trencin.sk aktuálne k 23. 1. 2019.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Na mene nezáleží, keď ide o takúto zbierku

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM