Rôzne

Športová škola v Trenčíne bola jediná: Koľko talentov získala?

Do Hokejovej akadémie v Trenčíne nastúpi v septembri 15 talentovaných prvákov. Na škole sú však zastúpené aj ďalšie športy.

Ilustračný obrázok k článku Športová škola v Trenčíne bola jediná: Koľko talentov získala?
Zdroj: TASR

Pätnásť hokejistov, 11 futbalistov, deviati volejbalisti, sedem hádzanárov a 24 žiakov venujúcich sa individuálnym športom zasadne od septembra do prvých ročníkov Strednej športovej školy v Trenčíne.

Bola jediná

Ako informovala vedúca oddelenia školstva, kultúry, mládeže a športu Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Eva Žernovičová, Stredná športová škola v Trenčíne bola jedinou školou v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK, na ktorej sa uskutočnili talentové skúšky prezenčnou formou, a to za dodržania všetkých protiepidemických opatrení vydaných hlavným hygienikom SR.

„Na školský rok 2020/2021 mohla škola prijať maximálne 72 žiakov. Celkovo však na talentové skúšky bolo podaných až 128 prihlášok, pričom najväčší záujem uchádzači prejavili o študijný odbor športové gymnázium. Nasledoval študijný odbor športový manažment, odbor digitálne služby v športe a spracovanie dát v športe. Čo sa týka konkrétnych športov, škola mala kapacitu prijať 15 hokejistov, 11 futbalistov, deväť volejbalistov, sedem hádzanárov a 24 žiakov pre individuálne športy,“ povedala Žernovičová.

Vyberala komisia

O štúdium na Hokejovej akadémii pri Strednej športovej škole v Trenčíne prejavilo záujem až 45 nádejných hokejistov. Pri rozhodovaní o ich prijatí alebo neprijatí bola rozhodujúca aj herná pozícia. Do prvého ročníka budúceho školského roka tak nastúpia dvaja brankári, štyria obrancovia a deväť útočníkov. Mladých hokejistov vyberala hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov Slovenského zväzu ľadového hokeja, Hokejového klubu Dukla Trenčín a Strednej športovej školy v Trenčíne.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Takto vyzerali prijímacie skúšky na Hokejovú akadémiu v Trenčíne.

FOTO: Prijímacie skúšky na Hokejovú akadémiu v Trenčíne
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM