Kultúra

Spoja svoje sily: Umelci sa predvedú na stene trenčianskeho gymnázia

Festival Fest Art a moderný trh Trenčín na korze sa tento rok spoja a 16. mája 2020 sa v okolí Gymnázia Ľudovíta Štúra uskutočnia súčasne.

Ilustračný obrázok k článku Spoja svoje sily: Umelci sa predvedú na stene trenčianskeho gymnázia
Zdroj: TASR

Kultúrno-umelecký festival Fest Art a moderný mestský trh Trenčín na korze sa tento rok prvýkrát spoja. Obe podujatia budú v okolí gymnázia. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Fest Art je kultúrno-umelecký festival, ktorý sa zameriava na zveľaďovanie verejných priestranstiev pomocou modernej maľby či streetartu. Trenčín na korze je moderný mestský trh, kde môže človek nájsť produkty od lokálnych predajcov a tiež kultúrny program. Organizátori oboch podujatí sú presvedčení, že ich spojenie bude prínosné pre obe strany a obe akcie tak získajú nový rozmer.

„Korzo sa uskutoční už tradične na Ulici 1. mája. Fest Art tento rok zmení miesto konania a maľovať sa bude na stenu gymnázia zo strany parkoviska na Nešporovej ulici, kde bude aj sprievodný program. Tým vznikne v polovici mája jednodňový festival v okolí celého gymnázia, kde ľudia budú môcť nájsť market, chillout zónu, dve pódiá s kultúrnym programom, detský kútik, rôzne workshopy, barbiera a, samozrejme, budú môcť sledovať šesticu umelcov pri tvorení diela na ploche 240 štvorcových metrov,“ doplnila Ságová.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM