Kultúra

Špeciálna prehliadka: Čo si pripravili v Trenčíne a na hornej Nitre?

Tohtoročná Noc múzeí a galérií sa odohrá vo virtuálnom priestore. Čo si pripravili Hornonitrianske múzeum v Prievidzi a Trenčianske múzeum v Trenčíne?

Ilustračný obrázok k článku Špeciálna prehliadka: Čo si pripravili v Trenčíne a na hornej Nitre?
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Noc múzeí a galérií v réžii Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa tento rok odohrá online. Na špeciálnu prehliadku pozýva verejnosť krajské Hornonitrianske múzeum v Prievidzi aj Trenčianske múzeum v Trenčíne.

Ako informovala Sláva Gajdošíková z komunikačného oddelenia Úradu TSK, aktuálna situácia múzejníkov neodradila a pre svojich priaznivcom pripravili viaceré aktivity, ktoré sa odohrajú vo virtuálnom priestore.

„Trenčianske múzeum pripravilo pre online návštevníkov virtuálny lektorský výklad k nedávno otvorenému Južnému opevneniu Trenčianskeho hradu, videoprezentáciu a prednášku o bohatom fonde muzeálnej knižnice, aj prednášku o epidémiách v dejinách Trenčína. Prezentácie budú dostupné na stránke múzea a na YouTube kanáli Trenčianskeho hradu,“ informovala Gajdošíková.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi odprezentuje na sociálnych sieťach vybrané druhy muzeálií. Diváci nahliadnu do tajomstiev výroby čepca, pripomenú si všestranne nadaného rodáka Vavrinca z Nedožier a na záver si vypočujú nezabudnuteľné rozprávanie zachytávajúce okamihy doby i ľudí hornonitrianskeho regiónu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM