Samospráva

Schválené: Nechcú, aby mutácie koronavírusu zastavili chod mesta Trenčín

Súčasná doba mení aj zabehnuté pravidlá. Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne si odsúhlasilo, že bude môcť rokovať novým spôsobom.

Ilustračný obrázok k článku Schválené: Nechcú, aby mutácie koronavírusu zastavili chod mesta Trenčín
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva môžu rokovať aj online formou videokonferencie. Vyplýva to z novelizácie rokovacieho poriadku, ktorú minulý týždeň schválilo mestské zastupiteľstvo.

Podľa trenčianskeho primátora Richarda Rybníčka nemalo mesto doteraz v rokovacom poriadku možnosť rokovať online. Pre pandémiu nového koronavírusu zrušili v Trenčíne januárové zasadnutie poslancov.

„V januári nastupovala na Slovensku britská mutácia vírusu. A keďže sme nevedeli, v akej miere sa tu nachádza, ako rýchlo sa šíri a do akej miery je nebezpečná, tak s ohľadom na ochranu zdravia poslancov a nás všetkých som radšej januárové zastupiteľstvo zrušil. Zvolal som ho až na marec, keď sme už o novej mutácii vedeli viac. Samozrejme, že sme dodržali všetky bezpečnostné opatrenia vrátane testovania poslancov,“ doplnil Rybníček.

Doplnenie rokovacieho poriadku o možnosť rokovania formou videokonferencie urobili podľa neho preto, aby v prípade nejakej novej mutácie či inej dramatickej zmeny úplne nezastavili chod mesta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM