Rôzne

Reakcia na Rybníčkovu kritiku: Čo odkázala ministerka Kolíková do Trenčína?

Trenčianskeho primátorovi sa nepáči návrh novej súdnej mapy. Kolíková chce vysvetliť Rybníčkovi dôvody nového usporiadania súdov.

Ilustračný obrázok k článku Reakcia na Rybníčkovu kritiku: Čo odkázala ministerka Kolíková do Trenčína?
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) chce primátorovi Trenčína Richardovi Rybníčkovi osobne vysvetliť dôvody nového usporiadania súdov. Dodala, že na základe už účinného zákona je sídlom Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR Bratislava. Informoval o tom hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

Ministerka rozumie

Kolíková tak reagovala na Rybníčkovu kritiku, že po prijatí novej súdnej mapy z nej Trenčín ako krajské mesto v podstate zmizne a stratí svoju váhu. Preto vzniesol požiadavku, aby sa Trenčín stal sídlom NSS SR.

Ministerka rozumie, že nové usporiadanie súdov, respektíve zúženie počtu miest, v ktorých majú byť súdy, zasiahne do života dotknutých miest. „Na druhej strane reforma justície je nevyhnutná, aby sme mali súdy, v ktorých sú sudcovia špecializovaní odborníci v konkrétnej agende, aby bola justícia efektívna, aby ľudia mali zo súdov včas kvalitné rozhodnutia a, bohužiaľ, nie je možné vyhovieť očakávaniam všetkých miest," spresnil Bubla.

Pripomienky

Vyhlásil, že ministerka urobí maximum aj v rámci ďalších diskusií, aby čo najlepšie vysvetlila, prečo považuje daný návrh súdnej mapy za správny.

Na základe návrhu novej súdnej mapy by v Trenčíne už nemal sídliť odvolací všeobecný súd. Trenčín by teda zostal len sídelným mestom všeobecného súdu prvého stupňa. Momentálne sa vyhodnocujú pripomienky k návrhu novej súdnej mapy. Vznesených bolo 460 pripomienok, z toho 190 zásadných a osem hromadných.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM