Rôzne

Privádzač do Trenčína preklasifikovali: Začali na ňom vyberať diaľničné mýto

Od nového roka nastali zmeny. Medzi vymedzené úseky ciest patria aj viaceré nové úseky. Jeden aj v Trenčíne.

Ilustračný obrázok k článku Privádzač do Trenčína preklasifikovali: Začali na ňom vyberať diaľničné mýto
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Medzi vymedzené úseky ciest opäť patria aj dva úseky bratislavského diaľničného obchvatu D1 a D2. Vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR ustanovuje s účinnosťou od 1. januára 2022 nový zoznam vymedzených úsekov diaľnic, ciest I. triedy a ciest II. triedy s výberom mýta. Riaditeľ odboru komunikácie MDV SR Ivan Rudolf uviedol, že ide o spoplatnenie pre nákladnú dopravu (nad 3,5 tony), nie osobné autá.

Upravuje sa sieť vymedzených úsekov ciest na diaľniciach D1, D2 a D4. Na diaľnici D1 pribudne jeden vymedzený úsek Južný obchvat Prešova. Desať už existujúcich vymedzených úsekov D1 bude modifikovaných.

Dvom úsekom na diaľnici D1 sa vyhláškou mení kategorizácia a od 1. januára sú z nich vymedzené úseky ciest I. triedy. Táto zmena kategórie sa týka privádzačov do Žiliny a Trenčína.

Celkovo od 1. januára pribudlo deväť a modifikovaných bude 15 vymedzených úsekov ciest. Platnosť sa skončila trom vymedzeným úsekom. Po všetkých úpravách vrátane tých, ktoré nemajú vplyv na výšku úhrady mýta, sa počet vymedzených úsekov ciest zvýši z 1992 na 1998. Dĺžka siete vymedzených úsekov sa predĺži o 32 kilometrov na 8231 kilometrov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM