Rôzne

Primátor Richard Rybníček rokoval s Borisom Kollárom: Témou bol súd v Trenčíne

Založenie Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky v Trenčíne by chcel dosiahnuť primátor Rybníček. Šéf parlamentu to privítal so záujmom.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Richard Rybníček rokoval s Borisom Kollárom: Témou bol súd v Trenčíne
Zdroj: Národná rada SR

Pripravovaná súdna mapa z dielne ministerky spravodlivosti bola témou spoločného stretnutia predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Borisa Kollára a primátora mesta Trenčín, Richarda Rybníčka.

O súde v Trenčíne

Primátor krajského mesta požiadal šéfa parlamentu o prípadne založenie Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky v Trenčíne.

Primátor Rybníček to odôvodnil tým, že podľa novej súdnej mapy by Trenčín, ako krajské mesto, prišiel o krajský súd. „Osobne si myslím, že aj súdna moc by mohla byť adekvátne rozdelená naprieč krajinou. Najvyšší správny súd by nemusel sídliť v Bratislave, ale pokojne aj v Trenčíne," uviedol na stretnutí primátor.

Viac správ zo Slovenska

Rokovanie v koalícii

V diskusii bolo vymenovaných viacero pozitív, ktoré by toto rozhodnutie prinieslo. Najviac rezonujúcim argumentom bola najmä finančná úspora, nakoľko Trenčín disponuje budovou, ktorá sa na výkon spravodlivosti využívala viac ako 100 rokov. Z prostriedkov z Plánu obnovy, vyčlenených práve na výstavbu Najvyššieho správneho súdu, by menšia rekonštrukcia, už existujúceho objektu, mohla priniesť ekonomickú úsporu.

Primátor Rybníček vyzdvihol aj polohu Trenčína v dobrej časovej dostupnosti od hlavného mesta. Predseda parlamentu Boris Kollár privítal túto myšlienku so záujmom a prísľubom, že ju medzi koaličnými partnermi otvorí. Informovala o tom Michaela Jurcová, hovorkyňa predsedu NR SR.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto sa vyjadrila ministerka Kolíková.

Bolo o čom diskutovať.

FOTO: Primátor Trenčína Richard Rybníček rokoval so šéfom NR SR Borisom Kollárom
3
Galéria
Zdroj: Národná rada SR

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM