Rôzne

Pri väzňovi z Opatoviec to neskončilo: COVID-19 potvrdili aj u dozorcu

Zbor väzenskej a justičnej stráže potvrdil prípad ochorenia COVID-19 u svojho príslušníka. Ako dopadli zvyšné testy?

Ilustračný obrázok k článku Pri väzňovi z Opatoviec to neskončilo: COVID-19 potvrdili aj u dozorcu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) v piatok potvrdil prípad ochorenia COVID-19 u jedného zo svojich príslušníkov, ktorý zostáva v domácej karanténe. Informovala o tom hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Prišiel do kontaktu

Ide o jedného z testovaných príslušníkov a odsúdených, ktorí prišli do styku s pozitívne testovaným väzňom zaradeným v otvorenom oddelení Opatovce.

„Dňa 26. augusta 2020 sme informovali, že bol izolovaný jeden z odsúdených a prevezený do Nemocnice pre obvinených a odsúdených a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Trenčín, keďže sa začali u neho prejavovať príznaky ochorenia – zvýšená telesná teplota, mierny kašeľ. Riaditeľ ústavu zabezpečil zvýšené protiepidemické opatrenia a nariadil vykonanie testov pre ďalších 44 odsúdených a desiatich príslušníkov, ktorí boli s odsúdeným v priamom kontakte,“ objasnila ďalej hovorkyňa.

Obavy sa nepotvrdili

Podľa jej slov sa však obavy z ďalšieho ohniska na Slovensku nepotvrdili. „Výsledky testovania vylúčili ochorenie u 52 osôb, z toho 44 odsúdených a ôsmich príslušníkov. Výsledok jedného príslušníka známy zatiaľ nie je. Ochorenie sa teda potvrdilo u jedného z testovaných príslušníkov, ktorý je bezpríznakový. Keďže u neho bolo ochorenie potvrdené, ostáva v domácej karanténe,“ dodala Kacvinská.

ZVJS do stredy (26. 8.) evidoval len jeden potvrdený prípad nákazy ochorením COVID-19, a to u odsúdeného v ústave v Bratislave z konca marca, teda v prvej vlne nového koronavírusu. Do preventívnej karantény vtedy umiestnili 107 odsúdených a štyroch príslušníkov zboru.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM