Rôzne

Prezidentka Čaputová o Trenčíne: Situácia nie je dobrá, odporúča sa dať otestovať

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová odporučila obyvateľom Trenčína a okolia účasť na testovaní. Čo ešte povedala?

Ilustračný obrázok k článku Prezidentka Čaputová o Trenčíne: Situácia nie je dobrá, odporúča sa dať otestovať
8
Galéria
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Prezidentka SR Zuzana Čaputová odporúča obyvateľom Trenčína a okolia, aby sa išli dať otestovať na ochorenie COVID-19 v rámci plošného testovania regiónu. Uviedla to na sociálnej sieti.

Informovala, že telefonovala aj s primátorom Trenčína Richardom Rybníčkom a ten ju uistil, že odberné miesta sú pripravené zvládnuť aj vyšší záujem o testovanie. Výsledky sobotného (19. 12.) testovania v okrese Trenčín podľa prezidentky dokazujú, že situácia v tejto oblasti nie je dobrá.

„Cením si, že trenčianska samospráva vzala iniciatívu do vlastných rúk a dala možnosť všetkým Trenčanom a Trenčiankam otestovať sa. Počty pozitívnych potvrdzujú, že situácia v okrese Trenčín nie je dobrá, potešiteľný je však záujem o testovanie,“ uviedla prezidentka.

Doplnila, že testovanie pokračuje aj v nedeľu a účasť odporúča každému z Trenčína a okolia. „Je to maximum, čo dnes môžeme urobiť pre ochranu svojich najbližších pri štedrovečernom stole a zároveň je to aj prejav solidarity so zdravotníkmi v trenčianskej nemocnici, ktorí sa aj počas sviatkov budú starať o zvyšujúci sa počet chorých na nový koronavírus,“ skonštatovala hlava štátu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Súvisiace články

Telefonovala som ráno s primátorom Trenčína Richardom Rybníčkom. Cením si, že trenčianska samospráva vzala iniciatívu do...

Posted by Zuzana Čaputová on Sunday, December 20, 2020
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM