Hokej

Prevýšilo to aj detské sny: Číslo Mariána Hossu si už nikto neoblečie, FOTO

Klub NHL Chicago Blackhawks vyradí dres s číslom 81. Marián Hossa pri reakcii stratil reč.

Ilustračný obrázok k článku Prevýšilo to aj detské sny: Číslo Mariána Hossu si už nikto neoblečie, FOTO
Zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejista Marián Hossa v noci na piatok oficiálne ukončil hráčsku kariéru. Rozlúčil sa symbolicky v drese Chicaga, s ktorým zažil v minulosti v NHL najúspešnejšie obdobie a trikrát získal Stanleyho pohár. Pred domácim zápasom so Seattlom (0:2) podpísal s bývalým klubom jednodňovú zmluvu. Blackhawks počas prvej tretiny oznámili, že v budúcej sezóne slávnostne vyradia Hossov dres s číslom 81.

Sny chlapca

Niekdajší útočník „jastrabov“ sa tak zaradí medzi legendy klubu. Stane sa v poradí ôsmym hráčom Chicaga, ktorému sa dostane takejto pocty. Pod stropom halou United Center už visia dresy Glenna Halla (číslo 1), Tonyho Esposita (35), Pierre Pilotea a Keitha Magnusona (obaja 3), Bobbyho Hulla (9), Denisa Savarda (18) a krajana Stana Mikitu (21). Hossovu 81-ku už nebude môcť nosiť žiadny iný hráč Chicaga.

„Ako dieťa snívate, že si raz zahráte v NHL, najlepšej lige na svete. Potom je vaším cieľom vyhrať Stanleyho pohár. Nikdy som však nemal ambíciu, aby raz vyradili moje číslo, alebo som sa stal členom Siene slávy, no zrejme sa niekomu páčila moja hra za tie roky a ocenil moje úspechy," povedal 43-ročný bývalý krídelník podľa nhl.com.

Druhý po Štastnom

Hossa tento krok Blackhawks vôbec nečakal. „Mojím cieľom bolo podpísať jednodňový kontrakt a spokojne ukončiť kariéru ako čierny jastrab, ale keď mi Rocky Wirtz (majiteľ klubu, pozn. red.) oznámil, že idú vyradiť moje číslo, tak som stratil reč. Znamená to pre mňa veľa, ani to neviem opísať. Počas kariéry vás ani nenapadne, že sa môžete dočkať takejto pocty. Bol som dojatý a vďačný. Som samozrejme veľmi rád, že som sa ocitol v spoločnosti slávnych hráčov a aj slovenského rodáka Stana Mikitu," dodal Hossa v podcaste Blackhawks.

Z ďalších Slovákov zažil vyradenie čísla už len Peter Šťastný v Quebecu. Chicago v takmer storočnej histórii klubu vyradilo číslo zo sady dresov prvýkrát od roku 2008.

Bol Hossa najlepším úlovkom v histórii? Čítajte na ďalšej strane.

FOTO: Chicago Blackhawks vyradí dres s číslom 81, ktoré nosil Marián Hossa
6
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Športové správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM