Rôzne

Previezli ste sa aj vy? Trenčianska elektrická železnica lákala

Jedna z turistických atrakcií v okrese Trenčín lákala aj napriek pandémii. Historická električka prepravila kvantum cestujúcich.

Ilustračný obrázok k článku Previezli ste sa aj vy? Trenčianska elektrická železnica lákala
15
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Historická električka prepravila počas tejto sezóny na trati medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami napriek koronakríze takmer 7 400 cestujúcich.

Ako informoval riaditeľ neziskovej organizácie Trenčianska elektrická železnica (TREŽ) Dušan Nosál, pre pandémiu nového koronavírusu museli vynechať štyri obľúbené letné podujatia, kompenzáciou bolo predĺženie letnej sezóny z dvoch na tri mesiace.

„Počas tohto obdobia bolo vypravených 240 vlakov s takmer 7 400 cestujúcimi. To je v priemere viac ako 30 ľudí na jeden vlak,“ doplnil Nosál s tým, že otvoriť sa podarilo aj dopravnú expozíciu v depe električky v Trenčianskej Teplej.

Trenčianska elektrická železnica oslávila v tomto roku 111. výročie prevádzky na trati medzi obcou Trenčianska Teplá a kúpeľným mestom Trenčianske Teplice. Podporovateľom železnice je aj Trenčiansky samosprávny kraj, ktorý aj tento rok prispel na prevádzku sumou 25 000 eur.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM