Rôzne Video

Pracovné miesta v regióne treba udržať: Pomôcť by malo aj ministerstvo, VIDEO

Podľa župana je podpora obranného priemyslu zo strany MO SR pre Trenčiansky kraj mimoriadne dôležitá.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Je veľmi dôležité, aby Ministerstvo obrany (MO) SR podporovalo v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) tie firmy, ktoré majú čo povedať do obranného priemyslu. Po stretnutí s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO) to povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

„Práve v Trenčianskom kraji je stále ešte najviac spoločností, ktoré spolupracujú s rezortom obrany. Aj vďaka objednávkam od ministerstva obrany sa v týchto spoločnostiach udržiavajú pracovné miesta v regióne,“ povedal Baška.

Podľa jeho slov problémy boli, sú aj budú, ale tie problémy sú na to, aby sa riešili. „Pevne verím, že MO SR urobí v budúcnosti také kroky, aby tie spôsobilosti, ktoré potrebujú ozbrojené sily, boli zachované aj v týchto spoločnostiach,“ zdôraznil.

Podľa ministra obrany je obranný priemysel v Trenčianskom kraji mimoriadne silný. „Spoločne urobíme všetko preto, aby sme pomohli obrannému priemyslu na Slovensku, aby sme zabezpečili čo najvyššiu zamestnanosť a prosperitu týchto spoločností, ktoré sú veľmi dôležité,“ doplnil Naď.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM