Marek Vatraľ Kultúra

Posledný septembrový víkend dofrčal: Sedieť doma sa v Trenčíne a okolí neoplatí

Nielen Bio jarmok a Beer Fest. V Trenčíne nás čaká aj ďalšia paleta pestrých podujatí, ktoré stoja za pozornosť.

Ilustračný obrázok k článku Posledný septembrový víkend dofrčal: Sedieť doma sa v Trenčíne a okolí neoplatí
Zdroj: TASR

7. trenčiansky BIO jarmok

28. 9. od 10:00 hod., Mierové námestie

Festival chutí, vôní a krás života v súlade s prírodou. Biojarmok vo viac ako 20 stánkoch ponúkne ochutnávky a predaj biopotravín a gazdovských produktov, predaj eko-drogérie, prírodnej kozmetiky a vybavenia pre eko-domácnosť, inšpirácie pre eko životný štýl, aktivity pre deti, vystúpenia trenčianskych kapiel, premietanie ekofilmov s tematikou jedla a udržateľného poľnohospodárstva, EKO prednášky a cyklotombolu.

Reštaurovanie sochárskych kultúrnych pamiatok Mesta Trenčín 2017 – 2018

28. 9. od 14:00 hod., Refektár kolégia piaristov

Budú prezentované výsledky z reštaurovania dvoch sochárskych kultúrnych pamiatok Mesta Trenčín – Trojičného tzv. Morového stĺpa a sochy sv. Jána Nepomuckého, zároveň budú prezentované výsledky posledného reštaurátorského výskumu Rímskeho nápisu na hradnej skale.

Noc v galérii „Z dielne starých majstrov“

28. 9. o 17:00 hod., Galéria

Koncerty z repertoáru vokálnej skupiny VOX a jej hostí venované 10. výročiu vzniku skupiny (2007). Podujatie sa koná v rámci 5. ročníka festivalu v duchu histórie a viery – Bella (a)cappella.

Beer Fest

28. 9. – 29. 9., Expo Center, piatok od 10:00 hod. a sobota od 14:00 hod.

Nenechajte si ujsť prvý trenčiansky pivný festival, na ktorom môžete ochutnať pivá z malých aj veľkých pivovarov. Okrem kvalitného piva si pochutnáte aj na grilovaných kurenciach, bryndzových haluškách, treska a ďalších dobrotách. Nebude chýbať ani výborná hudba – Vidiek, Vašo Patejdl so skupinou, Martin Babjak, Štefan Skrúcaný, U2 revival, Vlasta Mudríková, Joe Hajso band, Machine Head a ďalší.

Paramount Style (USA) + Uzavretá spoločnosť (SK)

28. 9. o 20:00, Klub Lúč

Koncert pozoruhodnej americkej kapely. Jej členovia pôsobili v minulosti v kultových hudobných telesách ako napríklad Soulside.

RND: Besame mucho

29. 9. o 16:00 hod., Kino Hviezda

Ulica kdesi pred hlavnou stanicou, pred stanicou zvláštni náhodní chodci, súčasníci, zabudnutý drahý kufor na chodníku, vedľa kufra bezdomovec, kedysi populárny hudobník a spevák Koki a legendárna sentimentálna latinskoamerická pieseň Besame mucho v jeho interpretácii sú ústrednými témami najnovšej trpkej komédie Stanislava Štepku. Štepka v novej hre pôsobivo a vtipne rozohráva zaujímavé, pestré osudy a spletité príbehy ľudí z najsúčasnejšej súčasnosti neďaleko anonymnej slovenskej stanice.

Kinotip: Zlodeji

29. 9. o 19:00 hod., Art Kino Metro

Z canneskej súťaže sa predstaví spomínaná jemná japonská filmová freska Zlodeji o päťčlennej chudobnej rodine, ktorá sa živí drobnými krádežami. Obdivuhodná súdržnosť im dovolí, aby si do svojho minibytu vo veľkosti 25 metrov štvorcových adoptovali dievča. Koreeda vo svojom filme odhaľuje súčasné Japonsko ako krajinu tradičných silných rodinných väzieb, ale aj hlbokých sociálnych priepastí.

Depeche Mode Black Party

29. 9. o 22:00 hod., Klub Lúč

Tradičná párty kapiel z obdobia 80´s.

Detský divadelný klub: Fónka a Tónka z Gramofónie

30. 9. o 16:00 hod., Klub Lúč

Máte radi zábavu, radi tancujete, bádate a spievate? To všetko Vám ponúknu dve škriatkovské princezné, ktoré putujú svetom so svojimi pesničkami na Časostroji – gramostroji a hľadajú si kamarátov. V predstavení sa deti naučia nové pesničky, tance a uvidia rôzne efekty.

Kinotip: Posledné večery na Zemi

30. 9. o 20:00 hod., Art Kino Metro

Hypnotický romantizujúci neonoir najtalentovanej­šieho súčasného čínskeho filmára Gana Biho je magickou meditáciou o priestore a čase i enigmatickou básňou o strate a bolesti, snom utkaným z nespoľahlivej pamäti, melancholicky rozostrenej prítomnosti a minulosti, ktorá možno dokonca ani nebola. Podmanivý rytmus a trúchlivá obrazotvornosť filmu o mužovi, ktorý hľadá svoju dávno stratenú lásku, pripomína ponurejšiu a abstraktnejšiu verziu raných filmov Wonga Kar-waia či vrcholných diel Andreja Tarkovského. Film, ktorý nás zavádza do fantastických ruín provinčného mesta Kaili na juhovýchode Číny, vrcholí vyše 50-minútovým záberom-zjavením, natočeným bez jediného strihu v 3D.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM