Marek Vatraľ Kultúra Správy

Posledný januárový víkend v Trenčíne: Pozrite, aké podujatia nás čakajú

Počas týždňa sa môžeme tešiť nielen na oceňované filmové novinky, ale aj zaujímavé divadelné predstavenia určené rôznym vekovým kategóriám. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Posledný januárový víkend v Trenčíne: Pozrite, aké podujatia nás čakajú
Foto: Lucia Lauková / Zdroj: Dnes24.sk

Kinotip: Favoritka

28. 1. o 17:50 hod., Cinemax

Na kráľovskom dvore nešťastnej a slabej anglickej panovníčky Anny Stuartovnej dochádza ku každodennému boju o jej vrtkavú priazeň. Usilujú sa o ňu nielen ministri a vojvodcovia, ale predovšetkým jej dve spoločníčky, Lady Sarah a komorná Abigail. Tieto dve dámy sa v dráme plnej čierneho humoru nezastavia pred ničím. Režisér Yorgos Lanthimos zrežíroval Favoritku ako svoju prvú historickú drámu po filmoch Homár a Zabitie posvätného jeleňa, ktoré sú si s jeho novinkou podobné čiernym humorom a až krutosťou jeho postáv. „Chceli sme ukázať krutosť postáv. Spoločnosť bola rigidna a boli ste zaseknutí tam, kde ste sa narodili, takže vašou jedinou šancou bolo ovplyvňovať ľudí okolo vás,“ hovorí scenárista Toby McNamara. Film Favoritka už získal dve ceny na festivale v Benátkach a je nominovaný na päť Zlatých glóbusov.

Klimaktérium

29. 1. o 19:00 hod., Kino Hviezda

Hrdinky Pamela, Kristína a Žofia sa stretávajú na narodeninovej oslave Mariky – jednej z nich. Aby sa nielen zabávali a rekapitulovali svoj doterajší život, ale aby sa povzniesli nad problémy, ktoré im prináša všedná každodennosť, strata práce, chlapi, ich deti, zdravotný stav a starnutie.

Kinotip: Trhlina

29. 1. o 20:30 hod., Cinemax

Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč, a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal. Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie, než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu. Spočiatku nevinné pátranie sa končí tragicky. Toto tajomstvo má totiž príšerne ostré zuby.

Divadlo Stoka: 29 1/2

30. 1. o 19:00 hod., Klub Lúč

Divadlo vo svojej štyridsiatej premiére využíva opäť mimo slovný prejav výrazne ovplyvnený tancom butó. Tematicky sa inscenácia pohybuje v priestore skúmania vzťahu muža a ženy, jeho variability a protikladnosti. Možno nie je už čo povedať, pretože aj tak: „Nikdo nic nepochopí, nikdo se nic nedoví.“

Perimbaba

31. 1. o 17:00 hod., Kino Hviezda

Zimná rozprávka v podaní Mestského divadla Trenčín. Nebudú chýbať veselí komedianti so svojimi čarami, láskavá Perinbaba, kmotra Zubatá a láska Jakuba a Alžbetky silnejšia než smrť.

Kinotip: Mcqueen

31. 1. o 18:00 hod., ArtKino Metro

Jeho život pripomínal rozprávku a horor zároveň. Obyčajný chlapec z robotníckej rodiny sa vďaka svojmu talentu vypracoval do čela módnych značiek Givenchy alebo Gucci. Hoci by sa mohlo zdať, že mu nič nechýba, v jeho živote nechýbali osobní démoni, ktorých cítiť z každej jeho kolekcie, a ktorí nakoniec jeho život ukončili predčasne. Film je spojením rozhovorov jeho príbuzných, kamarátov či spolupracovníkov a neuveriteľného množstva archívnych záberov.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Áno, aj takto sa dá tráviť voľný čas :)

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM