Filip Chudý Rôzne

Pomoc v Trenčianskom kraji: Predĺžia i činnosť odberových miest pri nemocniciach

S celoplošným testovaním pomôže samosprávam aj Trenčiansky samosprávny kraj. A to materiálne, personálne a aj vďaka župným nemocniciam.

Ilustračný obrázok k článku Pomoc v Trenčianskom kraji: Predĺžia i činnosť odberových miest pri nemocniciach
Zdroj: EASYFOTO TASR - Lukáš Mužla

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pomôže samosprávam v kraji s celoplošným testovaním antigénovými testami. Poskytne im ochranné pomôcky, priestory stredných škôl, študentov zdravotníckych škôl a personál z troch krajských nemocníc.

Stredné školy

Ako informoval Matej Plánek z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK, kraj zabezpečí samosprávam jednorazové obleky, rúška a respirátory.

V rámci skríningového testovania obyvateľstva vybrané stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK poskytnú priestory na prevádzku tzv. dočasných odberových miest. „Na 20 stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK bude zriadených 33 odberových miest (na niektorých školách bude zriadených viac odberových miest),“ ozrejmil Plánek.

Študenti a nemocnice

„V odberných tímoch budú k dispozícii študenti dvoch župných zdravotníckych škôl, na pomoc testovaniu sa zatiaľ prihlásilo 62 študentov,“ skonštatoval Plánek.

Ako dodal, kraj tiež predĺži činnosť existujúcich odberových miest pri nemocniciach v Bojniciach, v Považskej Bystrici a v Myjave. Nemocnice pomôžu aj s personálnym a organizačným zabezpečením odberných miest.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM