Barbara Dallosová Krimi

Polícia o zbesilej jazde chlapca (17) z Trenčianskeho okresu: Vážne zranil dve tínedžerky

Mladík s autom vyletel a vrazil do trojice tínedžerov. Dve dievčatá sa zranili vážne, jedno z nich policajti vyťahovali spod auta.

Ilustračný obrázok k článku Polícia o zbesilej jazde chlapca (17) z Trenčianskeho okresu: Vážne zranil dve tínedžerky
8
Galéria

Policajti z Bánoviec nad Bebravou vyšetrujú dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k vážnemu zraneniu dvoch maloletých dievčat. Krajská polícia opisuje prípad na svojej sociálnej sieti. Mladík, ktorý sedel za volantom, nemal ani 18 rokov.

Prvé info o nehode sme vám priniesli TU.

,,Večer si policajti Obvodného oddelenia z Bánoviec nad Bebravou všimli vozidlo Peugeot, ktorého vodič jazdil po meste rýchlo, bezohľadne a spáchal niekoľko dopravných priestupkov. Preto sa ho rozhodli predpísaným spôsobom zastaviť a skontrolovať. Vodič Peugeotu svetelné i zvukové znamenia na zastavenie vozidla ignoroval, zrýchlil vozidlo a snažil sa pred policajtmi ujsť. Dostal však s vozidlom šmyk, narazil do zábradlia, ktoré prerazil a následne narazil do troch osôb, ktoré stáli na chodníku pri autobusovej stanici," približuje polícia.

Policajti po príchode k vozidlu zistili, že jeden človek zostal pod autom. Spolu s náhodnými okoloidúcimi okamžite auto prevrátili, a dievča pod ním vyslobodili a začali zraneným osobám poskytovať prvú pomoc.

,,Táto zbesilá jazda mestom skončila vážnymi zraneniami dvoch štrnásťročných dievčat a jedným ľahkým zranením šestnásťročného chlapca. Vodič Peugeotu sa nezranil. Celková škoda bola vyčíslená na asi 600 eur," dodáva polícia.

Peugeot podľa policajných informácií šoféroval len sedemnásťročný Martin z Trenčianskeho okresu. Mladík nenafúkal, no policajti zistili, že je síce držiteľom vodičského oprávnenia, ale vodičský preukaz mu doposiaľ nebol vydaný.

,,Vzhľadom na to, že má 17 rokov, môže viesť motorové vozidlo iba za prítomnosti určenej osoby. Vyšetrovateľ začal v predmetnej veci trestné stíhanie, a to vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Na mieste dopravnej nehody bol aj súdny znalec z odboru cestná doprava Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania," dodávajú muži zákona.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM